Wakacje czas start! Jak spędzić ciekawie czas w regionie?

Dodatek

Ostatni szkolny dzwonek już wybrzmiał. Rozpoczęły się wyczekiwane przez dzieci wakacje. Tylko rodzice zostali z problemem jak ciekawie zorganizować pociechom czas wolny

Nie każdy może sobie pozwolić na dwa miesiące urlopu. Co więcej nawet pracując zdalnie nie jesteśmy w stanie poświęcić dzieciom tyle uwagi ile byśmy chcieli. Zwłaszcza tym najmłodszym. Jak zatem zorganizować czas dzieciom w trakcie długich dwumiesięcznych wakacji?

Oczywiście wiele osób ratuje się tu urlopem. Ale prawda jest taka, że pracodawcy niechętnie pozwalają na wykorzystanie ciągiem całego przysługującego nam urlopu. A nawet jeśli to na wyjazdowy urlop możemy sobie pozwolić, ale z reguły jest to siedem do dziesięciu dni.

Jak zatem zagospodarować czas dzieciakom w wakacje? Rozwiązaniem są obozy – sportowe, językowe czy to takie zwyczajne – żeby gdzieś wyjechać. To jednak opcja dla starszych dzieci, które wytrzymają dłuższą rozłąkę z rodzicami. Co zatem zrobić z maluchami? O ile w przedszkolu możemy jeszcze liczyć na dyżur wakacyjny, o tyle małe dzieci „szkolne” już z tego skorzystać nie mogą. I tu warto sprawdzić ofertę półkolonii, bo ta jest niezwykle bogata.

Najlepiej wybrać półkolonie o profilu sportowym. Dlaczego? Ruch to samo zdorwie! Animatorzy na półkoloniach mają sposoby, by największe leniuszki wzięły udział w zajęciach sportowych. I to z uśmiechem na twarzy.

Warto dodać, że część zajęć to też nowe dyscypliny sportowe. Nie w każdej szkole dzieciaki mają możliwość poznać zasady gry w tenisa, spróbować swoich sił na torze wodnym czy popływać na kajakach. Dodatkowo w czasie półkolonii chętnie organizowane są ciekawe wycieczki.

Kolejnym atutem jest opcja wyżywienia. Nie musimy się martwić, że dzieciaki będą głodne. Czy szykować im fury kanapek, które przy upałach nie są zbyt atrakcyjnym posiłkiem. Zwłaszcza po paru godzinach w plecaku…

Dla dzieciaków półkolonie to też okazja do nawiązania nowych znajomości, a zatem możliwość kontaktu z rówieśnikami.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.