Edukacyjna przygoda zaczyna się od ważnych decyzji

Dodatek

Nie ma chyba bardziej prawdziwego porzekadła niż to, że uczymy się przez całe życie. Ale najważniejsze są oczywiście początki. Sprawdź nasz Dodatek Edukacja do gazety WPR24.pl!

Oferta edukacyjna nie ma obecnie ograniczenia wiekowego. Szkoły dla dorosłych, studia podyplomowe, rozpoczynanie nowego kierunku mając lata studenckie dawno za sobą – nie jest to już ani sensacja ani nowość. Edukacyjna przygoda właściwie może się nie kończyć. Ale warto ją dobrze zacząć. Pierwsze ważne decyzje uczniowie i ich rodzice podejmują w ostatnich klasach szkoły podstawowej. Do niedawna pytanie brzmiało „które gimnazjum wybrać?”. Po reformie oświaty i powrocie do systemu ośmiu klas podstawówki jest to dylematy dotyczący szkoły średniej. Liceum? Jeśli tak, to które? To najbliższe czy to najlepsze? A może nie liceum, tylko szkoła techniczna lub zawodowa?

Nie mniej istotnym elementem edukacji i przygotowania do rozpoczęcia udanej drogi zawodowej jest nauka języków obcych. Dziś na nikim nie robi już wrażenia umiejętność komunikowania się po angielsku. Ta umiejętność stała się niemal powszechna. Warto więc zadbać o nie tylko o tę podstawową znajomość, ale także o naukę innych, dodatkowych języków.

Rozwój intelektualny to jednak nie wszystko. Nie bez powodu już w starożytności za człowieka wykształconego uważano tego, kto potrafił czytać, pisać i… pływać. Przywiązanie odpowiedniej wagi także do edukacji sportowej może stanowić ważny element sukcesu.

Co ciekawe nie tylko wybór szkoły ponadgimnazjalnej czy studiów jest ważną decyzją. Równie ważne są placówki, w których dzieci rozpoczynają naukę.

Wybór żłobka czy przedszkola to również niełatwe zadanie. Komplikuje je dodatkowo fakt, że w tak wczesnym wieku ciężko stwierdzić czy nasza pociacha będzie wybitnym sportowcem, świetny matematykiem czy może super polonistą. Czym zatem kierować się przy wyborze żłobka lub przedszkola?

Odpowiedź jest prosta. Szeroką ofertą zajęć i tych podstawowych i dodatkowych. Dlaczego to tak ważne? Dziecko w ten sposób może poznać różne dyscypliny sportu, poznać pierwsze tajniki tańca, słowa w obcym języku czy spróbować gry na instrumencie. Co więcej wykwalifikowana kadra w żłobku czy przedszkolu dzięki doświadczeniu szybko oceni czy nasza pociecha ma szczególne predyspozycje do poszczególnych zajęć. Ponoć sportowi mistrzowie i wirtuozi grający na instrumentach swoje pierwsze „sportowe” lub „muzyczne” kroki stawiają właśnie w wieku przedszkolnym.

 

DODATEK jest dostępny tutaj.

Poznaj ofertę naszych Partnerów

1. Mali Olimpijczycy  


2. Żłobek Bajka (Przedszkolna Akademia Uśmiechu – otwierają żłobek we wrześniu)

3. Przedszkole Bavi <

4. Drogi Mazowsza

 

5. WUMed 

 

6. SJW

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.