Wypadł z drogi, zatrzymał go policjant po służbie

Pruszków

Policjant z pruszkowskiej komendy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. 42-letni kierowca spowodował kolizję pod Nowym Miastem nad Pilicą. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W sobotę 23 marca około godz. 21.00  st. post. Maciej Popiński policjant Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będąc po służbie przejeżdżał Żdżarki pod Nowym Miastem nad Pilicą. W pewnym momencie zauważył  jak kierujący osobowym audi szybko go wyprzedza, wypada z drogi i… uderza w drzewo.

Policjant natychmiast się zatrzymał. Podbiegł do kierowcy, który sam wysiadł z rozbitego auta. Prosił tez by nie dzwonić na policję. Mężczyzna był zdenerwowany, a funkcjonariusz wyczuł od sprawcy kolizji woń alkoholu. St. post. Maciej Popiński poprosił osobę, która także zatrzymała się na miejscu zdarzenia o wykonanie telefonu na numer alarmowy, natomiast sam dozorował mężczyznę do czasu przyjazdu miejscowych policjantów.

Jak się okazało, 42-latek był nietrzeźwy. Badanie wskazało ponad 1,75 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna oczywiście odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia oraz wysoką grzywną.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Wypadł z drogi, zatrzymał go policjant po służbie”

 1. kpt. szop pisze:

  bardzo dziękuję za eliminację pijanych kierowców . wielki szacunek i życzę powodzenia oraz sukcesów w pracy .

 2. lee pisze:

  Brawo! Won z pijakami za sterami!

 3. Kierowca pisze:

  Jak zwykle zamiast szybko i bezpiecznie to po pijaku, bezmyślnie i z maksymalnym ryzykiem.
  Znowu zaraz wyjdzie jakiś mędrek i zacznie tłumaczyć że jakby inni jeździli powoli to pijak by sobie mógł bezpiecznie łamać przepisy i każdy by mógł wymuszać pierwszeństwo, jeździć na czerwonym, tylko jakby ci szybcy u bezpiecznie bandyci drogowi którzy nie powodują nigdy wypadków zaczeli jeździć z prędkością pieszego…

 4. Adek pisze:

  I bardzo dobrze, trzeba tych chlejusów eliminować z dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8923

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8411

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16