Wolontariusze do pracy z seniorami pilnie potrzebni

Pruszków

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich poszukuje wolontariuszy, którzy chętnie będą odwiedzać samotnych seniorów z Pruszkowa i okolic.

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już rodziny i znajomych, a jeśli już ma to najbliżsi mieszkają daleko lub są zbyt zabiegani, by regularnie odwiedzać nestorów rodu. Seniorzy wiec tkwią w swoich domach i skazani na samotność tracą chęć życia.

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich realizują program „Twoja obecność pomaga mi żyć”, który jest odpowiedzią na samotność ludzi starszych. – Prowadzimy go od 2003 roku. Obecnie pod naszą stałą opieką jest ponad 500 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania, Pruszkowa, Świdnika, Gniezna, Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Tarnowa. Bierze w nim udział ponad 400 wolontariuszy. Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat -podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Program stale się rozwija, więc by dotrzeć do coraz większej liczby seniorów potrzebni są nowi wolontariusze. Jeśli chcielibyście zaangażować się w ten projekt to zgłoście się przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest tu.

Szczegółowe informacje o wolontariacie w stowarzyszeniu znajdziecie pod tym linkiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.