Więcej za śmieci też w Podkowie

Podkowa Leśna

Kryzys na śmieciowym rynku nie ominął Podkowy Leśnej. Miasto-ogród przeznaczy na wywóz odpadów więcej niż zamierzało - to cena za to, aby odbiór nie został wstrzymany.

Ze znaczną podwyżką cen śmieci od kilku miesięcy boryka się większość gmin naszego regionu. Ale nie tylko. Kryzysowa sytuacja jest w całym województwie, na co wpływ ma niewielka liczba instalacji przetwarzających odpady i firmy, którym często bardziej opłaca się zrywać umowy i płacić kary niż kontynuować współpracę na dotychczasowych warunkach.

Drożej będzie też w Podkowie Leśnej. Do przetargu na wywóz odpadów stanęło tylko jedno przedsiębiorstwo. W dodatku zaproponowana cena była wyższa niż kwota, jaką miasto chciało przeznaczyć na ten cel. – Cena określona w ofercie przekracza środki jakie wynikają z przeprowadzonej przez nas kalkulacji. Jednak wobec sytuacji, że obecnie zawarta umowa obowiązuje do 30.04.2019r. zmuszeni jesteśmy zawrzeć umowę na warunkach zaproponowanych przez firmę SIR-COM. Inaczej pozostaniemy bez odbioru śmieci. Umowa zostanie zawarta na cztery miesiące, za łączną kwotę 557 tys. 620 zł., gdzie z naszych szacunków na ten cel przeznaczono 496 tys 800 zł. Przy tak określonej cenie miesiąc świadczenia usługi kosztuje miasto 139 tys 405 zł., co daje rocznie 1 mln 672 tys 860 zł – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W minionych miesiącach podwyżka opłat za wywóz śmieci konieczna była też m.in. w Grodzisku Mazowieckim i Brwinowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Więcej za śmieci też w Podkowie”

 1. obserwer pisze:

  czyli o ile więcej miesięcznie???

  • Hdhd pisze:

   Ze 100 pewnie. W podkowie nikt nie mieszka 1 dom jeden mieszkaniec tyle co by worki zabierali.

 2. Anonim pisze:

  Za PiS wszystko drożeje by było na 500+ i różnych pociotków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły