W poniedziałek rusza rekrutacja do pruszkowskich zerówek

Pruszków

Po rekrutacjach do żłobków i przedszkoli, czas na zerówki. Nabór do nich rozpoczyna się 4 marca.

Dzieci sześcioletnie – w tym wypadku urodzone w 2018 roku – obowiązuje roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie przygotowania przedszkolnego. W Pruszkowie rekrutacja do zerówek rusza już 4 marca i potrwa do 15 marca. Gdzie zostaną utworzone zerówki? W szkołach podstawowych nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 i 10.

Rodzice mogą wybrać 3 oddziały przedszkolne, jednak gdy dziecko nie zostanie przyjęte do żadnego z nich, prezydent skieruje je do innego oddziału, oddalonego od miejsca zamieszkania nie dalej niż 3 km. Dzieci, których rodzice złożą deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w placówce, do której uczęszcza dziecko, nie będą podlegać rekrutacji do oddziałów w utworzonych w szkołach podstawowych.

Nabór odbędzie się elektronicznie poprzez system rekrutacji. Wygenerowany w nim wniosek należy złożyć wraz z dokumentami potwierdzającymi kryteria naboru do oddziału przedszkolnego pierwszego wyboru.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.