W Podkowie będzie strefa płatnego parkowania?

Podkowa Leśna

Wiele wskazuje na to, że Podkowa Leśna będzie kolejnym miastem, po Grodzisku Mazowieckim i Brwinowie, w którym będzie strefa płatnego parkowania. – Będę rekomendował przyjęcie maksymalnych opłat za postój z pierwszą godziną bezpłatną – podkreśla Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Problem ze znalezieniem miejsca do parkowania dotyczy wielu miast. Dotyczy on również Podkowy Leśnej. Burmistrz Artur Tusiński chce rozwiązać ten problem i dlatego zlecił przygotowanie studium wykonalności dla strefy płatnego parkowania. Dokumentacja trafiła już do radnych, bowiem to ich zdanie jest w tym przypadku ostateczne. W studium zakłada, że strefa zostanie wprowadzona w centrum miasta, które wytyczono w obszarze ulic po stronie północnej – Słowicza-Błońska-Jelenia -Lotnicza, po stronie południowej – Akacjowa, Topolowa, Lipowa, Lilpopa. Burmistrz zaznacza jednak, że to jedynie punkt wyjścia do debaty.

– W Podkowie Leśnej takich miejsc możemy wyznaczyć niewiele, choć analizując rotację samochodów, w znacznym stopniu rozwiązałoby to problem parkowania na istniejących parkingach. Dodatkowo na części ulic pojawiłyby się zakazy zatrzymywania i zakazy postoju – została zlecona organizacja ruchu. Istniejący Park&Ride nie będzie objęty SPP, parkowanie na nim będzie, jak obecnie – bezpłatne – zaznacza Tusiński. – Będę rekomendował przyjęcie maksymalnych opłat za postój z pierwszą godziną bezpłatną. Chciałbym uniknąć zakupu większej ilości parkomatów i pójść z duchem czasu oraz za przykładem dużych miast wprowadzić możliwości płatności mobilnej za pomocą aplikacji na komórkę – dodaje.

Teraz pozostaje pytanie czy radni zdecydują się na wprowadzenie strefy? Jeśli tak to oprócz wyznaczenia miejsc objętych płatnym parkowaniem konieczne będzie stworzenie cennika. Sam projekt strefy będzie musiało uzgodnić grodziskie starostwo.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “W Podkowie będzie strefa płatnego parkowania?”

 1. nosacz pisze:

  I jaki to ma sens, w momencie gdy parking przy WKD jest bezpłatny? Cały ruch z płatnego parkingu się tam przeniesie i to nie będzie park&ride, tylko zostaw samochód na tydzień i zablokuj wszystko & don’t ride

  • Anonim pisze:

   Strefa płatnego parkowania nie ma sensu. Potrzebne są nowe miejsca, a rotacja jest mitem.

 2. Obserwator pisze:

  Kolejna gmina dołącza do dojenia mieszkańców. Przecież w takim mieście jak w Podkowie nie można funkcjonować bez samochodu. Wiadomo, że ludzie i tak będą jeździć tylko gmina będzie pobierać opłaty. Mądre to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły