W młochowskim pałacu powstanie szkoła artystyczna

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn prowadzi rozmowy z Urzędem Marszałkowskim. W Pałacu w Młochowie ma zostać utworzona… szkoła artystyczna.

Wójt Nadarzyna – Dariusz Zwoliński – od dłuższego czasu prowadzi rozmowy Poseł na Sejm RP Bożeną Żelazowską, która współpracuje na co dzień z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, a ponadto jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Poseł wizytowała remontowaną strażnicę OSP w Młochowie i odremontowaną oficynę w Młochowskim Parku. Obie inwestycje były dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

– Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, Dyrekcją Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze przy wsparciu Pani Bożeny Żelazowskiej, które mają doprowadzić do utworzenia w części wnętrz Pałacu Młochowskiego szkoły artystycznej prowadzonej przez Zespół Mazowsze kształcącej solistów chóru i baletu oraz instruktorów na potrzeby różnych zespołów ludowych – informuje Zwoliński.

Wszystko będzie możliwe po uprzednim generalnym remoncie zabytkowego pałacu. Dzięki temu gmina zyska odrestaurowany zabytek i nową placówkę oświatowo-artystyczną. To sprawi, że twórczość „Mazowsza” będzie jeszcze bliższa mieszkańcom Nadarzyna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.