Uwaga – bakterie w wodzie w Otrębusach

Otrębusy

8 września pruszkowski SANEPID wydał komunikat o wykryciu bakterii w wodzie w Otrębusach. Woda ta nie nadaje się do picia.

8 września Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie wydała komunikat o wykryciu bakterii w wodzie w Otrębusach. Bakterie wykryto w próbce pobranej z instalacji wodociągowej przy ul. Wiejskiej 1a (przychodnia VITA-MED) oraz w próbce z hydrantu przy ul. Wiejskiej 1a.

W próbce stwierdzono bakterie grupy coli – 1 jtk/100 ml (norma 0 jtk/100 ml) – próbka z wody z przychodni; enterokoków (paciorkowce kałowe) – 2 jtk/100 ml (norma 0 jtk/100 ml), bakterie z grupy coli – 4 jtk/100 ml.

W związku z tym Sanepid ogłosił że woda z wodociągu publicznego w Brwinowie, w strefie zasilania miejscowości Otrębusy, nie nadaje się do spożycia. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody. Zalecenie to obowiązuje do wydania kolejnego komunikatu. Woda nadal może być używana do prac porządkowych, np. mycia podłóg, czy spłukiwania toalet.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Uwaga – bakterie w wodzie w Otrębusach”

 1. Brwinowianin pisze:

  Jak 05.09 zgłozilem w BPWIK złą jakość wody to usłyszałem że wiedzą o problemie że wytrąca się żelazo że próbują coś zrobić ale nic nie zrobili i o problemie wiem wiedzieli od ponad miesiąca, na stronach od lutego brak informacji o kontrolnych badaniach wody mimo iż mają taki obowiązek – przypadek?

 2. adam rozwodnik pisze:

  byłem żonaty i nic nie przebije toksyczności wirusów i bakterii różnej maści z którymi obcowałem co dziennie przez kilka lat .. mówię oczywiście o rodzinie byłej małżonki i o niej samej !

 3. Brwinowianin pisze:

  Bakterie w gminie Brwinów chyba nie powinny nikogo dziwić !
  Przy krawężnikach w Parzniewie nadal ulica od maja nie była sprzątana, studzienki odwodnieniowe ulicy są pozapychane ziemią i zarosły zielskiem.
  To ja się pytam, dlaczego robi się kosztowne podziemne instalacje odwodnieniowe ulic, skoro potem nie utrzymują infrastruktury już istniejącej !?
  Niech woda z ulic będzie odprowadzana do rowów melioracyjnych a drogi będą bez krawężników jak np. w Podkowie Leśnej.
  To jest wręcz niewiarygodne jak można tak zapuścić ulice !
  Ulica Pszczelińska w Brwinowie tuż przy straży pożarnej rosną stare dęby(pomniki przyrody) – ilość kasztanów zalegających w tym miejscu przy krawężniku zapchała studzienki odwodnieniowe.

  Co jest paradoksalne, burmistrz Kosiński winą za syf obarcza zarządcę drogi, czyli swojego kolegę Struzika, natomiast za brud przy głównej drodze w Parzniewie obwinia Powiat i również swoich kolegów z PO – Grzegorza Kamińskiego , którzy to posiadają przewagę w radzie powiatu.

  No jakoś w Grodzisku Mazowieckim nie mają z tym problemów, tamtejszy urząd myje wszystkie ulice w obrębie miasta nie patrząc na to kto jest zarządcą drogi, czy powiat, czy droga wojewódzka, krajowa itp

  POLACY OBUDŹCIE SIĘ, przecież komuniści z PO-KO-TRZASK.NOWOWCZESNA – PSL nigdy nie będą zainteresowani czystością dróg w Polsce, ponieważ czyszczenie dróg jest kosztowne i mało widoczne marketingowo !!!!

 4. Brwinów pisze:

  północna strona, leci woda w kolorze żółtym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły