Utrudnienia na WKD – przewoźnik wydał komunikat

WKD

Od 25 czerwca podróżni korzystający z Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą liczyć się z utrudnieniami. Przewoźnik wydał w tej sprawie komunikat.

Od 25 czerwca dostajemy od Czytelników wiele wiadomości w sprawie utrudnień na WKD. – Od 25.06 dojazd do centrum Warszawy obsługują pociągi kursujące do 24 minuty ale tylko w praktyce. Każdy skład łapie kilkunastominutowe opóźnienie (opóźnienia w dniu wczorajszym utrzymywały się cały dzień). Dodatkowo arbitralnie kasowane są kursy – zapewne i tak by jeszcze zwiększały opóźnienia. – pisze Czytelnik Janusz.

WKD wydała komunikat w sprawie utrudnień. Kolejarze informują w nim – Od dnia 25.06.2023 (niedziela) nastąpiła zmiana organizacji ruchu pociągów na linii WKD (o czym szerzej informujemy w komunikacie aktualizowanym w dniu 21.06.2023). Jest ona związana z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy stacji Warszawa Zachodnia realizowanej przez Inwestora, spółkę PKP PLK S.A. W ramach bieżącego etapu robót wyłączeniu uległ jeden z torów WKD oraz podmiejska część linii średnicowej. W związku z powyższym pociągi WKD na odcinku od stacji Warszawa Śródmieście WKD do przystanku Warszawa Reduta Ordona poruszają się w obu kierunkach tylko po jednym torze.

Dalej czytam, że zamknięcie „średnicówki” spowodowało zmniejszenie liczby pociągów dojeżdżających do ścisłego centrum Warszawy. Większość pociągów regionalnych z tego kierunku kończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia. Pociągi WKD w dalszym ciągu zapewniają dojazd do stacji Warszawa Śródmieście WKD, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Warszawa Centralna oraz jako jedyne dojeżdżają do okolic przystanku Warszawa Ochota.

Ograniczona przepustowość jednotorowego odcinka Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona na najbardziej obciążonym fragmencie linii WKD wpłynęła bezpośrednio na konieczność zmniejszenia liczby uruchamianych pociągów w nowym rozkładzie jazdy, co z kolei przyczynia się do dłuższego niż dotychczas zajmowania miejsc przez podróżnych w składach. Kumulacja wydłużonych postojów pociągów na kolejnych przystankach może wpływać na powstawanie opóźnień w czasie jazdy względem obowiązującego rozkładu, których zakres przewyższa łączny czas rezerw założonych na wykonanie niezbędnych z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym czynności związanych z wyprawianiem składów na jednotorowy odcinek pomiędzy przystankiem Warszawa Reduta Ordona i stacją Warszawa Śródmieście WKD.

W związku z tym przewoźnik zapowiedział podjęcie zmian w rozkładzie, w których będą wzięte pod uwagę realne czasy przejazdów i postojów składów na przystankach. Szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach. Do tematu będziemy zatem jeszcze wracać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Utrudnienia na WKD – przewoźnik wydał komunikat”

 1. Aga pisze:

  Jeżdżę kolejką codziennie do pracy. Historia o dłuższym niż zwykle zajmowaniu miejsc to bezczelne kłamstwa. Pociągi stają na wiele minut (mój rekord – pół godziny w Komorowie) na różnych stacjach i jadą dużo dużo dłużej (potem są kasowane połączenia, bo nie ma na nie miejsca w rozkładzie). Ludzie wsiadają tak samo jak zawsze. Rozumiem, są remonty itp. Ale w rozkładach i informacjach wyświetlanych w pociągach brakuje informacji, czy komunikatów o sytuacji (reklamy za to lecą aż miło). Nie obraziła bym się gdyby się przyznali, że pociąg opóźni się o np. 15 minut, albo, że będzie stał na stacji 5 minut z powodu opóźnień. Zależy od stacji, ale gdybym wiedziała o postoju, mogłabym wysiąść i skorzystać z innej komunikacji.

  A niektórzy ludzie też są dobrzy: wiele razy obserwowałam stojących w drzwiach lub przejściu, od Podkowy do Śródmieścia. Boją się przegapić stacji? Boją się zmarznąć?

 2. Podkowianin pisze:

  Zawiesić honorowanie WKM!

 3. To Ja pisze:

  Obecnie transpor5 w godz.porannych oraz wcześnie popołudniowych i wejście do pociągu na przyst.Warszawa Ochota graniczy z cudem.
  No chyba że ktoś potrafi latać..bo wejść/przejść się nie da.Pasazerowie jak słoik z ogórkami małosilnymi, bapchany pod korek?‍♀️

 4. Koli pisze:

  W tym całym chaosie związanym z remontem Dw. Zachodniego, WKD i tak radzi sobie najlepiej. Dla osób, które nie miały do czynienia z SKM lub KM obecna sytuacja wydaje się być fatalana, ale naprawdę porównując do tego co się dzieje na tamtej linii to na linii WKD jest znośnie. Jest sprawna reakcja, są na bieżąco komunikaty na tablicach i na stronie internetowej.

 5. York pisze:

  WKD promuje pracę zdalną, skutecznie, nie da się bowiem dojechać na czas do pracy w biurze.

 6. Fivio pisze:

  Zaraz czyli to wina pasażerów znowu, już gdzieś to słyszałem ?

 7. Hogata Niezadowolona pasażerka wkd pisze:

  Posrańcy nawet nie wiedzą ile osób dojeżdża do pracy! Docisnąć się do pociągu nie można! Czy my jesteśmy bydłem? Bo tak się czuje ! Tylko bydło ma lepsze warunki w podróży. Wstyd . Zamknijcie wszystko nauczymy się latać. Nic innego nie zostaje jak wsiąść w samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły