Umowa na rozbudowę Pruszkowskiej podpisana

Nadarzyn

Władze pruszkowskiego starostwa powiatowego podpisały umowę z firmą, która zajmie się budową ronda na skrzyżowaniu ulic Pruszkowskiej, Działkowej, Jeżynowej i Topolowej w Strzeniówce.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa skrzyżowania obejmująca budowę ronda z pięcioma wlotami wraz z budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz przebudowę zjazdów w obszarze objętym zadaniem. Dodatkowo zostanie tu zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i odcinek kanału technologicznego. Po zakończeniu prac zmieni się tu również organizacja ruchu.

Z ramienia Zarządu Powiatu Pruszkowskiego umowę podpisali Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski i Grzegorz Kamiński, Wicestarosta Pruszkowski. Wykonawcę, konsorcjum firm: GJM AG Sp. z o. o. Sp. k. i INVEST AG Sp. z o. o,  reprezentowała Justyna Groblewska – komplementariusz konsorcjum.

Koszt inwestycji to prawie 5,2 mln zł. Nowe rondo ma być gotowe już 31 marca przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Umowa na rozbudowę Pruszkowskiej podpisana”

 1. Ferdek pisze:

  Jestem poirytowany z powodu gdyż na zdjęciu nie ma ani jednej Sipiery 😖

 2. Brwinowianin pisze:

  Ja już nic nie rozumiem jeśli chodzi o politykę. Bo jak to jest, że PiS finansuje lokalne inwestycje, modernizacje…. będąc jednocześnie nienawistnie wręcz hejtowanym przez tych na zdjęciu?!
  A do zdjęcia zawsze stają bardzo chętnie jako by to ich zasługa była. Jak to nazwać, hipokryzja, szczyt hipokryzji … czy jak ?

 3. none pisze:

  Zakończenie budowy 31 marca? To znaczy, że będzie powtórka z budowy tego niepotrzebnego ronda Pruszkowska/Rekreacyjna, gdzie rozkopali wszystko na jesieni, stało rozkopane przez całą zimę, a na wiosnę zamknęli w ogóle przejazd. Masakra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły