Ul. Groblowa na wiosnę do przebudowy

Pruszków

Już niebawem ul. Groblowa zyska nowe oblicze. Urząd Miasta Pruszkowa ogłosił przetarg na przebudowę 640 m drogi.

Ul. Groblowa znajduje się na pruszkowskim Gąsinie. Łączy ona ul. Przejazdową z ul. Błońską. Znajduje się przy niej wiele dużych firm i hal obsługiwanych przez ciężarówki i tiry.

Droga nie jest w najlepszym stanie, dlatego też władze Pruszkowa zdecydowały o jej przebudowie. Ulica nie będzie jednak przebudowywana w całości, ponieważ wcześniej przebudowano stronę południową z chodnikiem, ścieżką rowerową, oświetleniem i krawężnikiem. Teraz modernizację przejdzie pozostała część ulicy – jezdnia i pobocze po stronie północnej.

Groblowa zyska nową nawierzchnię asfaltową, a także kanalizację deszczową. Na poboczu zostaną wybudowane zatoki postojowe dla samochodów ciężarowych. Przebudowane będą też parkingi dla samochodów osobowych oraz wjazdy. Przeprojektowana będzie także zieleń – zaplanowano wycinkę i nasadzenia drzew oraz wykonanie trawników. Dodatkowo wykonawca w swojej ofercie musi uwzględnić monitoring wybudowanych kanałów deszczowych.

Wykonawca będzie miał pół roku na realizację tej inwestycji. Pruszkowski urząd czeka na oferty do 20 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Ul. Groblowa na wiosnę do przebudowy”

 1. Anonim pisze:

  jedne drogi remontują inne zamykają nie wiadomo dlaczego – jakieś ciemne machloje z ul. Studzienną

 2. Gasinianin pisze:

  A kiedy wybudują ul. Południową od blonskiej do ul. Parzniewskiej bo tak krążą Tiry po całym Gasinie i zatruwaja środowisko, nie wspomnę. Już o ul Traktowj pełnej łat.

 3. Albert pisze:

  Bardzo dobra wiadomość, ale jeszcze ten kąsek zdezelowanej Traktowej. Jak to jest w ogóle możliwe, że zapomniano o tej ulicy przy okazji modernizacji Błońskiej? A jak ogłoszą projekt na planowaną Błońską 3,5t od Promyka przez Utratę do 3 maja to cały Gąsin będzie świętował niepodległość

 4. gąsinianin pisze:

  A kiedy wybudują ul południowa na Gąsinie chociaż od Błońskiej do Przejazdowej nie wspomnę należałoby do ul Parzniewskiej – wówczas Tiry nie krążyły by po całym Gąsinie i truły środowiska.
  A co z ul Traktową – pełnej dziurawych łat.

 5. andrzej 60 pisze:

  To może przy okazji przebudowac tez Traktową. Strach tą ulicą jechać.

 6. Brwinowianin pisze:

  W strefach przemysłowych budowanie dróg asfaltowych gdzie wiadomo, że tiry to codzienność jest nieporozumieniem !
  Tam ulice powinny być betonowe bezwzględnie , nawet jeśli to kosztuje 30% więcej , ale przynajmniej taka betonowa droga wystarczy na 30 lat minimum, bo jest odporna na duże obciążenia, sól, ostre zimy itp
  A może nawet i dłużej niż 30 lat bo dla przykładu poniemiecka autostrada do Wrocławia służyła do lat 90′
  Tymczasem dla przykładu ul. Przejazdowa po 10 latach już zaczyna pękać , a te białoczerwone słupki oddzielające jezdnię od terenów zielonych nigdy nie były umyte, wyglądają tragicznie, niektóre poprzewracane, a krawężniki rozjechane przez TIRY !
  – No bo nie dało się przewidzieć, że tir potrzebuje nieco więcej miejsca i płaskich betonowych obrzeży dróg odpornych na uszkodzenia ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły