Tylko 17 zadań inwestycyjnych w Piastowie

Piastów

Piastów to kolejna z gmin naszego regionu, która ma gotowy projekt budżetu na 2023 r. Sprawdziliśmy jakie inwestycje mają zostać zrealizowane na terenie miasta w nadchodzącym roku.

Planowane dochody budżetu miasta Piastowa na 2023 r. oszacowano na niewiele ponad 131,2 mln zł. Wydatki wyniosą natomiast 140 mln zł. To oznacza, że w budżecie miasta pojawi się deficyt w wysokości ponad 8,8 mln zł.

Dla mieszkańców jednym z najważniejszych elementów budżetu miasta jest załącznik z wykazem wydatków majątkowych, czyli planowanymi inwestycjami. W budżecie Piastowa znalazło się zaledwie17 zadań inwestycyjnych. Sprawdziliśmy jakie to inwestycje i wybraliśmy 10 tych najdroższych.
1. Wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Piastów GT-1 w miejscowości Piastów – 12,7 mln zł.
2. Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Piastowie – 8,5 mln zł.
3. Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów – 3,9 mln zł.
4. Przebudowa i rozbudowa LO im A. Mickiewicza oraz budowa hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą w Piastowie przy ul. 11 Listopada 2Aw formule partnerstwa publiczno-prywatnego. – 2,2 mln zł.
5. Kanalizacja deszczowa w ulicach miejskich na terenie gminy Piastów – 1,6 mln zł.
6. Odnowa tkanki mieszkaniowej w mieście Piastowie – 1,4 mln zł.
7. Rozbudowa drogi nr 3129W – ul. Dworcowa w Piastowie oraz ul. Bodycha w Regułach na odcinku od ul. Sienkiewicza w Piastowie (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Górnej. – 1, 3mln zł
8. Budowa wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską – 900 tys. zł.
9. Budowa wodociągu w ul. W. Witosa – 366,6 tys. zł.
10. Ograniczenie niskiej emisji na terenie Miasta Piastowa – podłączenie wielorodzinnych budynków komunalnych do sieci ciepłowniczej oraz gazowej – 347,4 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Tylko 17 zadań inwestycyjnych w Piastowie”

 1. Gosc pisze:

  Nie chce krytykowac,ale niestety musze. Widze od lat brak przemyslanych decyzji. Wykonuje sie chodniki,a za chwile trzeba polozyc jakas instalacje. Zrywamy i kladziemy nowa nawierzchnie. Czytam ,o nowym odwiercie…Droga inwestycja,a czy potrzebna? Liceum rozbudowalo sie z roachem. Czy az tak bylo to potzebne. Dobry program,dobry profil,dobra kadra,..tego oczekiwaliby Ci ,ktorzy maja dzieci.Czy ta piekna biblioteka jest wykorzystana?Kiedy bedziemy miec kryty basen? Inne miasta maja po kilka,a my jak zascianek nie musimy.Nam nawet zabrano dobra linie autobusowa716,ktora w takiej formie jest niekorzystna dla Mieszkancow Piastowa,a cieszy Ursus.
  Coz ,mimo wszystko zycze i licze na refleksje odpowiedzialnych za decyzje Wladz Samorzadu Piastowa.
  Widze wiele niezrozumialych decyzji.

 2. Anonim pisze:

  Strasznie zaniedbana mieścina.
  Brak dbałego o wszystko gospodarzą .Drogi , nie sprzątane chodniki i dziurawe ulice wszędobylski bród.ZAPUSZCZONY GRAJDOL.
  Już nie wspomnę o zapuszczonych Spółdzielczych blokach .Czy w ogóle w niektórych się sprząta . Czy nie ma żadnego nadzoru administracji . .Chociaż w niektórych jest naprawdę czysto i otoczenie też zamiecione. Czyli można dopilnować.Moze mają inne miotły do zamiatania .Dlaczego ludzie płacą za niesprzatanie i za niezarzadzanie na?????
  Kiedy wreszcie decydenci wezmą się do pracy .

 3. Mieszkanka pisze:

  Piastow zadłużony .
  Inwestycje z poprzednich lat nie otwarte.
  Przychodnia willa Millera
  Póki co nie służą mieszkańcom.
  Bród i dziury w drogach.

  • Podatnik pisze:

   Przychodnia od kilku lat stoji jako pustostan a w środku nowoczesny sprzęt widać , który pewnie się zamortyzował. Obecnie chyba jakichś psychiatria tam działa i wcale się nie dziwię 😃

 4. AAA pisze:

  Jak to „Ograniczenie niskiej emisji” ???

 5. neo pisze:

  Miasto itonęło w długach po LO Mickiewicza i nie ma pieniędzy na inne inwestycje. Licea są ma utrzymaniu powiatu ale masz władza wie lepiej, zamiast dbać o przedszkola i szkoły podstawowe marnuje pieniądze na mare liceum . Jaka gmina tak kuźnia talentów .

  • Wojciech G pisze:

   Powiat chciał zlikwidować liceum w Piastowie

   • pabloj_21 pisze:

    I trzeba było się zgodzić na likwidację. Szkoła była słaba, teraz jest w przeważającej części dla dzieci spoza Piastowa. Dlaczego mieszkańcy Piastowa mają ponosić koszty utrzymania szkoły, która służy głównie dzieciom z innych gmin?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły