Zwycięski rugbysta na wózku

Uncategorized

Piotr Stankiewicz wraz z kolegami wrócił z Ostrawy w szampańskim nastroju. Drużyna Avalon Extreme Rugby triumfowała w międzynarodowym turnieju rugby na wózkach.

Najczęściej rugby traktowane jest jako sport dla twardych, nieustępliwych i gotowych na ostrą walkę mężczyzn. W przypadku zawodników na wózkach mamy do czynienia z prawdziwymi wojownikami. Piotr Stankiewicz postanowił zasmakować rugby. Przez lata związany z Pruszkowem zawodnik, który obecnie mieszka w Teresinie początkowo nie był przekonany do uprawiania dyscypliny, ale z czasem zmienił zdanie. – W rugby na wózkach mogą grać osoby z uszkodzonym rdzeniem kręgowym bądź trzema niepełnosprawnymi kończynami. Nie od razu przekonałem się do rugby. Poszedłem na spotkanie z fundacji, padł pomysł treningu, więc skorzystałem. Spróbowałem, jednak zrezygnowałem. Gdy ruszył Avalon i trener zbierał kadrę ponownie zacząłem brać udział w zajęciach i okazało się, że dobrze się czuję grając w rugby – mówi w rozmowie z nami Piotr Stankiewicz.

Avalon Extreme Rugby to ekipa tworzona przez zawodników, którzy chcą wspólnie osiągać coraz lepsze wyniki i razem radzić sobie ze słabościami. – Tak naprawdę rugby stanowi odskocznię od wszystkiego, pozwala wyżyć się i spędzić czas we wspólnym gronie. Trenujemy dwa razy w tygodniu po 2,5 godziny – tłumaczy Piotr Stankiewicz.

Efekty ciężkich treningów zawodników Avalon Extreme Rugby są widoczne gołym okiem. Ostatnio drużyna wygrała międzynarodowy turniej w Ostrawie. – 29 września wystartował turniej w Ostrawie. Jechaliśmy tam, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, ale przyszło nam rywalizować z ekipami bardziej doświadczonymi. My tworzymy drużynę od dwóch lat. Łącznie mieliśmy pięciu rywali i okazaliśmy się najlepsi. Tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się wygrać w Ostrawie. To kolejny sukces Avalon. W tym roku triumfowaliśmy w mistrzostwach Polski w Radomiu – przedstawia rugbysta.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.