Zwycięska inauguracja sezonu

Pruszków

W pierwszym meczu nowego sezonu Znicz Pruszków podejmował drużynę Resovii Rzeszów. Piłkarze z Pruszkowa na swoje konto zapisali trzy oczka.

Od samego początku spotkania gospodarze pokazali swoją determinację i chęć walki o zwycięstwo. Już w pierwszych minutach próbowali zagrozić bramce rywali, a ich zaangażowanie przyniosło efekty.

W 4. minucie doszło do groźnej sytuacji pod bramką Resovii, gdy Paweł Moskwik oddał silny strzał z okolic 16. metra, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Mimo tej okazji, inicjatywę zaczęli przejmować rzeszowianie.

W 24. minucie okazję w polu karnym mieli rzeszowianie, ale Rafał Mikulec nie zdołał opanować futbolówki, a próbę zagrożenia bramce zablokował obrońca, co skutkowało rzutem rożnym dla Resovii.

Przez dłuższy czas obie drużyny starały się o akcje podbramkowe, jednak żadna nie potrafiła wykorzystać stuprocentowych okazji. W 41. minucie doszło do zamieszania pod bramką gospodarzy, gdzie Resovia sygnalizowała faul w polu karnym. Arbiter nie podyktował jednak „jedenastki”. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Znicza Pruszków. Już w 50. minucie Krystian Pomorski oddał strzał z około 25. metrów i zaskoczył bramkarza Resovii, otwierając wynik spotkania na korzyść gospodarzy. Chwilę później Pomorski mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego kolejna próba uderzenia przeszła obok słupka.

W 71. minucie Resovia stworzyła pierwszą składną akcję w drugiej połowie, lecz uderzenie Adriana Łyszczarza było niecelne. To Znicz Pruszków pokazał, że jest drużyną lepiej zorganizowaną i skuteczną. W 75. minucie Shuma Nagamatsu pewnie umieścił piłkę w bramce Nikodema Sujeckiego, który musiał skapitulować po raz drugi w tym meczu.

Do ostatniego gwizdka rezultat nie uległ zmianie, a Znicz Pruszków zasłużenie zwyciężył 2:0 nad Resovią Rzeszów. To był udany początek sezonu dla beniaminka, który bezlitośnie wykorzystał błędy rywali i zapisał pierwsze trzy punkty na swoim koncie

Zespół z Pruszkowa udowodnił, że należy go brać na poważnie i może być niebezpiecznym przeciwnikiem dla innych ekip w lidze.

Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)