Udany sezon pruszkowskich pływaków

Pływanie

Pruszkowscy pływacy prowadzeni przez trenera Łukasza Borkowskiego w sezonie 2011/2012 zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu.

Wcześniej podczas Zimowych Mistrzostw Polski na Pływalni 25-metrowej w Gorzowie Wielkopolskim osiem krążków wywalczyli uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie. Z kolei w letnim czempionacie na pływalni 50-metrowej w Dębicy pruszkowscy pływacy zapisali na swoim koncie trzy kolejne miejsca na podium.
 
Był to niewątpliwie jeden z cięższych sezonów w krótkiej jeszcze karierze tych młodych zawodników. – Pływacy przebywali aż na sześciu dwutygodniowych zgrupowaniach przed najważniejszymi startami ogólnokrajowymi – mówi Łukasz Borkowski, prezes i trener klubu UKS Kapry-Armexim Pruszków. – W ciągu całego sezonu przepłynęli na treningach prawie 1500 km – dodaje.
 
Dzięki udanym startom do juniorskiej reprezentacji Polski powołani zostali Wojciech Kaźmierczak, Krzysztof Olborski, Stanisław Kolczyński. Tego ostatniego eksperci już określili objawienia pruszkowskiego pływania w stylu grzbietowym. Kolczyńskiemu zabrakło zaledwie 0,4 sekundy do pobicia rekordu Polski juniorów.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.