Aktorzy powalczą w Pruszkowie w mistrzostwach Polski w pływaniu

Pływanie

Po raz pierwszy w swojej historii do Pruszkowa zawitają aktorskie mistrzostwa Polski w pływaniu. Na basenie Kapry zobaczymy znanych i lubianych, m.in. Karola Strasburgera, Małgorzatę Sochę i Michalinę Sosnę.

Mistrzostwa Polski aktorów w pływaniu to impreza z kilkuletnią tradycją, ale w tym roku po raz pierwszy odbędą się w Pruszkowie. W poprzednich edycjach popularni artyści mierzyli się na stołecznych pływalniach. W niedzielę, 17 marca, wystartują na basenie Kapry. – Udział potwierdziło 40 aktorów, wśród nich m.in. Karol Strasburger, Małgorzata Socha, obrończyni zeszłorocznego tytułu Michalina Sosna, odtwórczyni głównej roli w serialu „Gliniarze” Ewelina Ruckgaber, Agnieszka Mrozińska, Arkadiusz Janiczek, Tatiana Sosna-Sarno, Agata Załęcka, Aleksandra Radwan – mówi nam Hanna Głowacka, organizatorka imprezy.

Aktorzy wystartują w kilku kategoriach wiekowych, na dystansie 25 i 50 m. (kobiety), 50 i 100 m. (mężczyźni). Zmierzą się w kilku stylach: grzbietowym, żabce, kraulu i motylku. Nie zabraknie też sztafety. – To zawsze bardzo widowiskowe zmagania, wiele radości sprawiają samym aktorom, więc świetna atmosfera gwarantowana – dodaje Hanna Głowacka.

Pływackie zawody aktorów będą mieć też dodatkowy cel. W czasie ich trwania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla Lenki Woźniak, małej mieszkanki Pruszkowa, która potrzebuje pilnej operacji nóżki. Zawody będą otwarte dla publiczności, a wejść na teren pływalni będzie można po wrzuceniu dowolnej „cegiełki” do puszki na rzecz Lenki.

Początek zawodów w niedzielę, 17 marca, o godz.10.00.

Mistrzostwa Polski aktorów odbywają się pod patronatem starosty pruszkowskiego, prezydenta Pruszkow i wójta Michałowic. Partnerem imprezy jest Związek Aktorów Scen Polskich. Patronem medialnym wydarzenia jest portal i gazeta WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.