Tysiąc dzieci i ojców na trasie pruszkowskiego wyścigu rowerowego

Pruszków

„Ojcowie na Start” to prawdopodobnie największe w Polsce zawody rowerowe dla dzieci, które w tym roku odbędą się w Pruszkowie. Impreza rozpocznie się już jutro!

W zeszłym roku lista startowa została zamknięta po 35 dniach od uruchomienia zapisów. A tym razem? – Jeszcze nigdy w historii wyścigu nie zapełniliśmy listy startowej w ciągu ośmiu dni. To rekordowe tempo- mówi Grzegorz Świderski, organizator pruszkowskiej edycji wyścigu Ojcowie na Start.

Zasady wyścigu są proste: drużyna składa się z rodzica i przynajmniej jednego dziecka. Jej celem jest przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie (w kategorii zależnej od wieku dziecka, od przedszkolaków do nastolatków). Trzeba mieć kaski i rowery dwukołowe. Wszystkie dzieci otrzymują medale i dyplomy za udział w rywalizacji. – Zależy nam na budowaniu relacji rodzinnych, a wspólny wysiłek fizyczny ojców i dzieci sprzyja tej idei. Rywalizacja jest ważna, ale rodzina i wspólne spędzanie czasu są znacznie ważniejsze – mówi Grzegorz Świderski.

Lista uczestników jest już zamknięta, ale w sobotę 25 maja przyjść do Parku Potulickich aby kibicować uczestnikom wyścigu i wziąć udział w imprezach towarzyszących. Pierwsza grupa dzieci i ojców startuje o godzinie 11.00, później kolejne. Zawsze bardzo widowiskowy jest rajd przedszkolaków, który jest ostatnim wyścigiem na imprezie. Wśród dodatkowych atrakcji, które od rana będą czekały na kibiców i rodziny zawodników, znajdują się pokazy tańca, sztuk walki, rodzinne zawody sportowe, malowanie buziek, stragany z domowymi pysznościami czy lodami i watą cukrową.

Data i miejsce startu: 25 maja, Pruszków – Park Potulickich, godz: 10.00.

Więcej informacji na www.pruszkow.ojcowienastart.pl.

Wydarzenie to zostało objęte patronatem medialnym przez gazetę i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Tysiąc dzieci i ojców na trasie pruszkowskiego wyścigu rowerowego”

  1. Fukpoland pisze:

    Niech jada al. Wojska Polskiego przy normalnym ruchu. Będzie Armagedon Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły