Szoszyna i Majchrzak triumfatormi Kozerki Open

Tenis

Za nami druga edycja turnieju Kozerki Open organizowanego w ramach LOTOS PZT Polish Tour. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anastazja Szoszyna, a wśród mężczyzn Kamil Majchrzak. W deblu tytuły mistrzowskie wywalczyli Jan Zieliński i Kamil Majchrzak oraz Katarzyna Piter i Joanna Zawadzka.

Udany rewanż na Danielu Michalskim za półfinał Narodowych Mistrzostw Polski wziął Kamil Majchrzak. We wtorkowym pojedynku o tytuł reprezentant Polski nie dał żadnych szans swojemu młodszemu koledze z kadry. Piotrkowianin wykorzystał wskazówki trenera Tomasza Iwańskiego i swoją grę oparł na doskonałym serwisie oraz szybkim kończeniu akcji uderzeniami z forhendu. 20-letni warszawianin w meczu finałowym grał bardzo zachowawczo, nie potrafił przejąć inicjatywy, co przełożyło się na końcowy wynik – 6:1, 6:4 dla Majchrzaka. Pewne zwycięstwo zapewniło Majchrzakowi już drugi triumf w Kozerki Open. W ubiegłym roku, to właśnie Majchrzak zwyciężył cykl.

– Wyciągnąłem wnioski po meczu w Bytomiu. Grałem bardziej agresywnie, a dodatkowo moją grę wspierał dobry serwis, dzięki któremu zyskiwałem przewagę lub wygrywałem bezpośrednio punkty. Starałem się konsekwentnie realizować swoją taktykę i to się udało – powiedział 108. zawodnik światowego rankingu.

Drugie zwycięstwo w LOTOS PZT Polish Tour odniosła Anastazja Szoszyna. 22-letnia tenisistka, która wygrała pierwsze zawody w Gdańsku, tym razem w finale Kozerki Open okazała się lepsza od rozstawionej z numerem pierwszym Katarzyny Piter. Pochodząca z Ukrainy zawodniczka wyśmienicie rozpoczęła mecz błyskawicznie wygrywając pierwszego seta. W drugiej partii nastąpiło przebudzenie Piter. Poznanianka wykorzystała doskonałe przygotowanie fizyczne, walczyła o każdy punkt i doprowadziła do trzeciego starcia. Tam jednak górą okazała się Szoszyna, która wygrała spotkanie 6:0, 4:6, 6:3. Okazuje się, że korty w Kozerkach są szczęśliwe dla tenisistki. W zeszłym roku Anastazja Szoszyna wygrała tu w deblu. Partnerowała jej wtedy Anna Hertel.

– Moja walka do końca była kluczowa, aby wygrać to spotkanie. Zagrałam chyba najwięcej meczów spośród wszystkich zawodniczek w tourze i powoli przychodzi zmęczenie. Dziś walczyłam o każdy punkt i cieszę się, że zwycięstwo jest po mojej stronie – powiedziała Szoszyna.

W turnieju deblowym Kozerki Open zwyciężyły następujące duety: Kamil Majchrzak-Jan Zieliński oraz Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka. Panowie w finale pokonali Maksa Kaśnikowskiego i Dominika Nazaruka, zaś panie okazały się lepsze od Anastazji Szoszyny i Pauli Kani-Choduń.

źródło i fot. lotospztpolishtour.pl

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.