Iga Świątek wygrywa w Miami. Raszynianka 1. rakietą świata!

Tenis

Historia dzieje się na naszych oczach! Iga Świątek wygrała z Viktoriją Golubić w meczu II rundy turnieju w Miami. Tylko to zwycięstwo dzieliło tenisistkę z Raszyna od 1. pozycji w rankingu WTA.

Ostatnie dni były pełne zawirowań w tenisowym świecie. Australijka Ashleigh Barty, która do tej pory była liderką rankingu WTA zdecydowała się na przejście na sportową emeryturę. Co więcej zdecydowała się złożyć wniosek o wykreślenie z rankingu. To właśnie ten krok pozwolił na „szybsze” objęcie fotela liderki przez Świątek (bez tego Iga musiałaby „odrobić” 2000 pkt, które dzieliły ja od tenisistki z Australii).

Spotkanie Świątek z Golubić przebiegło dość gładko. W I secie tenisistka z Raszyna grała agresywnie i na korcie pokazała świetną skuteczność. Szwajcarka próbowała jej dotrzymać kroku, ale nie było to łatwe. II set to już bezwzględna dominacja Świątek na korcie. Iga szła pewnie po swoje, a Golubić chyba szybko uznała, że nie ma większych szans w tym spotkaniu.

Iga Świątek – Viktorija Golubić 6:2, 6:0

W niedzielę Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką Madison Brengle.

Tenisistka z Raszyna 4 kwietnia zostanie numerem jeden na świecie! To pierwsza Polka w historii, która znajdzie się na 1. miejscu w rankingu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Iga Świątek wygrywa w Miami. Raszynianka 1. rakietą świata!”

 1. Księżyc pisze:

  Jhg

 2. Księżyc pisze:

  Brawo Iga!!!Polska górą,oby tak dalej!!!

 3. FAN WPR pisze:

  Brawo Iga!!!!Oby tak dalej,Polska górą!!!

 4. Dr. Huckenbush pisze:

  Brawo, Brawo, Brawo!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły