Świątek zagra z Golubic w pierwszej rundzie Wimbledonu

Tenis

Wimbledon startuje już 1 lipca. Dzięki dzikiej karcie Iga Świątek dostała się od razu do turnieju głównego. Jej pierwszą rywalką będzie Szwajcarka Viktorija Golubic.

Iga Świątek stawia pierwsze kroki w karierze seniorskiej i do tej pory idzie jaj bardzo dobrze. Przed nią kolejny wielkoszlemowy turniej tym razem na kortach Wimbledonu. Dla Igi to miejsce szczęśliwe, w ubiegłym roku wygrała tu juniorski turniej. Tym razem będzie walczyć z seniorkami. Wiele wskazywało na to, że Iga będzie musiała walczyć w eliminacjach, bowiem pozycja w rankingu WTA nie gwarantowała jej startu w turnieju z „automatu”. Organizatorzy pamiętali jednak jej wyczyn sprzed roku i przyznali jej dziką kartę. Dzięki temu trafiła od razu do drabinki pierwszej rundy.

Dziś wiemy już, że jej rywalką będzie Szwajcarka Viktorija Golubic. Choć rywalka Świątek jest bardziej doświadczoną tenisistką, to Polka ma na swoim koncie lepsze wyniki w turniejach. Golubic zajmuje 83. miejsce w rankingu WTA, a Świątek 65.

Jeśli Iga awansuje do drugiej rundy turnieju zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Putintseva – Osaka. Pierwsza z nich zajmuje 39. miejsce w rankingu WTA, a druga jest wiceliderką światowej listy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.