Sportowe zmagania w Pruszkowie

Pruszków

Już dziś szykuje się nie lada gratka dla miłośników biegania. W Pruszkowie organizowany są zawody biegowe! Koniecznie wybierzcie się by dopingować biegaczy!

W ostatnich latach bieganie zyskało na popularności. Nic dziwnego – aby biegać, nie trzeba żadnych specjalistycznych sprzętów, tylko chęci. Dlatego też wszyscy, bez wyjątku zaproszeni są na bieg w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Pruszkowie.

Impreza odbędzie się 19 czerwca na terenie stadionu Znicza. Na ten dzień zaplanowano biegi dla dzieci, także dzieci z niepełnosprawnością (400 m – jedno okrążenie na bieżni), bieg dla osób z niepełnosprawnością (800 m – dwa okrążenia) oraz bieg na 10 km.

Najdłuższa, 10-kilometrowa trasa będzie prowadzić drogą z nawierzchnią asfaltową, z kostki betonowej. W większości jednak będzie to nieutwardzona, leśna droga. Limit czasowy przewidziany na ten bieg to 1,5 godziny.

Biuro zawodów mieści się w Centrum Kultury i Sportu. Do sportowych zmagań zgłosiło się przeszło 250 osób. Jeśli ktoś nie odebrał pakietów startowych w sobotę nie szkodzi. Można to zrobić również dziś– od godz. 8.00.

Rywalizację rozpoczną o godz. 10.00 dzieci do lat 3. Ostatni będzie bieg na 10 km, który zacznie się o godz. 12.00. Każdy zawodnik, który zmieści się w limicie czasowym, otrzyma medal.

Organizatorami biegu są: Miasto Pruszków oraz Miejska Kryta Pływalnia Kapry przy wsparciu Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie i Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.