Sport to najlepsza zabawa

Nadarzyn

100 nowych zawodników zawitało w szeregi GLKS Nadarzyn – to efekt projektu Sportowy Nadarzyn – „SPORT to najlepsza zabawa”, który zrealizowano przy wsparciu Fundacji PZU. Ale to dopiero początek.

Czas zakasać rękawy i wziąć się do roboty – tak pomyśleli w Nadarzynie i przystąpili do ciężkiej pracy przy budowie sportowych fundamentów. We wrześniu 2016 roku w gminie wystartował projekt Sportowy Nadarzyn – „Sport to najlepsza zabawa”, który adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat. Jednym z celów przedsięwzięcia były integracyjne działania lokalne. Oprócz zajęć sportowych, dzieci i młodzież mogły korzystać z warsztatów z fizjoterapeutą czy instruktorem fitness, brać udział w spotkaniach z mistrzami sportu czy wyjeżdżać na mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kolejnym elementem projektu było dążenie do wspólnego celu, co miało pozwolić zawodnikom klubu GLKS radzić sobie ze stresem i współpracować w grupie. Trzecim punktem projektu była integracja międzykulturowa polegająca na organizacji zawodów sportowych, a także promocji zdrowego trybu życia. – Działania objęły bezpośrednio ponad 350 osób, pośrednio podczas zawodów, warsztatów ponad 4000 osób – podaje Damian Krzemiński, koordynator projektu i trener GLKS Nadarzyn.

Efekty projektu są widoczne gołym okiem. Co prawda, wraz z końcem czerwca ten etap zostanie zamknięty, ale nie oznacza to, że w Nadarzynie zamierzają na tym poprzestać. – Żywym efektem inicjatywy jest powstanie w czasie trwania projektu nowych grup naborowych w sekcjach oraz przyjęcie w poczet klubu ponad 100 nowych zawodników. Pojawiły się mniejsze i większe sukcesy. Moim zdaniem kluczowa i niezwykle ważna jest nominacja jednej z organizowanych imprez do miana Siatkarskiej Imprezy Roku 2016. Od września 2017 roku wskutek realizacji projektu powstaną kolejne grupy treningowe. W wyniku zorganizowanych zawodów, w których uczestniczyły zespołu z całej Polski zdobyliśmy nowe doświadczenia oraz wiele cennych kontaktów. Dzięki Fundacji PZU dostaliśmy szansę „pokazania się” i tę szansę wykorzystaliśmy. Sam Nadarzyn w środowisku sportowym zyskał miano gminy, w której dba się o rozwój kultury fizycznej – przedstawia Krzemiński.

Nadarzyn staje się coraz ważniejszym ośrodkiem na sportowej mapie Mazowsza. Gmina otrzymała środki na realizację kolejnego projektu. – Od początku maja do połowy grudnia dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie organizować będziemy zawody piłki siatkowej na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Pierwszym etapem była organizacja  VII edycja Nadarzyn CUP. Kolejne imprezy już we wrześniu. Dziś już mogę zdradzić że w grudniu planujemy pobić nasz własny rekord a mianowicie zorganizować jeszcze większy turniej „dwójek” niż ostatnio. Wynosi on 80 zespołów – wyjaśnia trener GLKS Nadarzyn.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.