Pływacy z Pruszkowa z medalami na Węgrzech

Pływanie

Zawodnicy klubu UKS Kapry Armexim Pruszków wystąpili w pływackim Grand Prix Arena Cup na Węgrzech. Dwa medale zdobył Stanisław Kolczyński.

9 października w zawodach w Ożarowie Mazowieckim czterech zawodników klubu UKS Kapry Armexim Pruszków osiągnęło wyniki, które zaowocowały wyjazdem na turniej w węgierskim Hajduszoboszlo, które odbyły się miniony weekend.

Największy sukces odniósł Stanisław Kolczyński, który zdobył dwa srebrne medale na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Bardzo blisko podium był Jakub Śliwka – do brązowego medalu w zawodach na 100 m stylem klasycznym zabrakło mu siedmiu setnych sekundy. Karolina Tomiałowicz dwukrotnie znalazła się w finałowej szóstce. Zarówno na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym zajęła piąte miejsce. Natomiast siódme miejsce na 100 m stylem grzbietowym zajęła Julia Koluch.

W weekend 26–27 października odbyły się też zawody Od Młodzika Do Olimpijczyka, w którym świetni wynik uzyskał Filip Orlicz. Młody zawodnik UKS Kapry na 100 m stylem dowolnym osiągnął najlepszy czas (1,02,40) w Polsce w roczniku 2002. Jego czas był tylko 31 setnych sekundy gorszy od rekordu Polski.

W najbliższym czasie pływacy z Pruszkowa ponownie będą walczyć o medale za granicą. – W dniach 16–17 listopada będziemy rywalizować w Grand Prix w czeskim Brnie – mówi Łukasz Borkowski, prezes klubu UKS Kapry Armexim Pruszków. – Sądzimy, że do Czech pojedzie sześciu może ośmiu zawodników. Jednak najpierw muszą osiągnąć odpowiednie wyniki na zawodach w Giżycku, które odbędą się w dniach od 8 do 10 listopada – dodaje.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.