Pivot Cup 2010 – dzień pierwszy

Region

Rozpoczęła się rywalizacja w tegorocznej siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Koszykówki. W piątek rozegrano 44 spotkania i już widać, że rywalizacja w tym roku będzie bardzo zacięta. Siedem spotkań zakończyło się po bardzo emocjonującej końcówce i różnicą zaledwie punktu, dwóch lub trzech.

Chłopcy rocznik 99 – MUKS PIVOT II PIASTÓW uległ LA Basketowi Warszawa 21:24, UKS Kępy Wieliczka przegrały z UKS Trójka Żyrardów 44:46. Decydujące o zwycięstwie punkty dla drużyny z Żyrardowa – podopiecznych Doroty Radziszewskiej – zdobył Bartłomiej Mróz. MUKS PIVOT I Piastów pokona jednym punktem MUKS Stoczek Białystok 29:28 a ostatnie trafienie zaliczy Karol Nowicki.

Wśród chłopców rocznik 98 Piątka Nowy Targ pokonała GOSiR Piaseczno 26:24.

Dziewczęta rocznik 98; MKS Basket Bydgoszcz uległy UKS LA Basket SP 28 Warszawa 25:27 a UKS JAR Elbląg przegrały z MUKS-em PIVOT Piastów 26:27.

Nie zabrakło też wysokich wygranych. UKS Dwójka Nidzica (dziewczynki rocznik 99) rozgromiły MUKS Szok Bojarowo 93:4, podobnie zagrały dziewczynki z rekordu Lubartów, które z koleżankami z Bojarowa wygrały 69:10.

Nie brakuje zatem emocji sportowych, nie brak tez innych atrakcji. Organizatorzy przeprowadzili pierwszą część loterii fantowej, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Losy, z których każdy by zwycięski rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Sprzedano ich ponad 120 a przypomnijmy, że dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.

Poza meczami, rozegrano również konkursy dla uczestników. Odbyły się eliminacje do konkursów „rzut but”, sodki rzut, slam dunk, a także rozegrano mecz pomiędzy trenerami a organizatorami. Po emocjonującym meczu o jeden punkt lepsi byli organizatorzy.

Jutro kolejne emocje, na które serdecznie zapraszamy.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.