Najlepsi zawodnicy wystąpią w Ruścu

Uncategorized

Hala w Ruścu stanie się areną Grand Prix Gold Open w badmintonie. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 października.

Kilka miesięcy temu klub KS Nadarzyn postanowił uruchomić sekcję badmintona. Na pierwszych wychowanków, którzy powalczą o medale najważniejszych imprez trzeba poczekać. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Ruścu, gdzie trenują adepci badmintona, odbywały się prestiżowe zawody. 

Grand Prix Gold Open to turniej z najwyższej półki. – W rywalizacji wezmą udział zawodnicy kadry Polski. Należy spodziewać się niezwykle efektownych spotkań i zaciętej walki. W singlu mężczyzn wystąpi 16 zawodników, w deblu z kolei zagra 12 par. Wśród kobiet indywidualnie o medale powalczy 11 pań, a w grze podwójnej zobaczymy pięć zespołów. Pozostaje jeszcze gra mieszana, gdzie zgłosiło się pięć par – przedstawia Kinga Haracz, trenerka KS Nadarzyn.

Gospodarze też będą mieli swoją reprezentację. W barwach KS Nadarzyn wystąpią trenerki sekcji badmintona Kinga Haracz i Agnieszka Wojtkowska. – Dzieciaki będą miały okazję zobaczyć w akcji swoje trenerki. Liczymy, że uda się coś ugrać, jednak nie mamy żadnego planu. Po prostu chcemy się pokazać z dobrej strony. Dawno razem nie występowałyśmy, więc stanowimy sporą niewiadomą – mówi Kinga Haracz.

Zmagania w Grand Prix Gold Elity odbędą się w hali szkoły podstawowej w Ruścu przy ul. Osiedlowej 72. Początek zmagań 21 października o 10.30, dzień później turniej rozpocznie się o 9.00.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.