Młodzi łyżwiarze z sukcesami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Łyżwiarstwo

Zawodnicy UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki mają za sobą jedne z najważniejszych imprez sportowych sezonu. Co więcej nie obyło się bez sukcesów.

Wspominana impreza to XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019. Zawodnicy z grodziskiej Sparty zaliczyli bardzo dobre występy n zawodach.

Mateusz Godlewski w biegu drużynowym startując w drużynie Mazowsze II zdobył brązowy medal. Natomiast na dystansie 5000 m otarł się o podium plasując się na 4. miejscu.

Aż sześć medali z olimpiady przywiozła Marta Dobrowolska. Złote krążki udało się zdobyć w kategoriach masstart oraz w biegu drużynowym, gdzie startowała w drużynie Mazowsze. Dobrowolska wywalczyła srebrne medale w kategoriach: wielobój, 500 m, 1000 m oraz 3000 m.

Dzięki bardzo dobrym występom Marcie Dobrowolskiej udało się zakwalifikować do prestiżowych zawodów Vikingrace rozgrywanych w Holandii. Zawody te określa się mianem nieformalnych Mistrzostw Europy dla dzieci.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.