Luiza Złotkowska zaczyna walkę o medale

Łyżwiarstwo

Już dziś w zmaganiach panczenistek na torze olimpijskim w koreańskim Gangneung udział weźmie Luiza Złotkowska. Na igrzyskach w Pjongczangu reprezentuje ona nie tylko barwy Polski, ale też Grodziska Mazowieckiego.

Luizy Złotkowskiej nie trzeba przedstawiać miłośnikom szybkiej jazdy na łyżwach. To dwukrotna medalistka z igrzysk olimpijskich (brąz w Vancouver i srebro w Soczi), medalistka i rekordzistka Polski, wielokrotnie nagradzana w rozmaitych zawodach w kraju i na świecie. Od lat jest zawodniczką UKS „Sparta” Grodzisk Mazowiecki.

Swój dorobek medalowy Złotkowska ma szansę powiększyć w Korei na rozpoczętych właśnie igrzyskach w Pjongczangu. Pierwszy wyścig z jej udziałem już dziś. W sobotę (10 lutego) o godz. 12.00 rozpoczną się zmagania na dystansie 3000 m. Kolejy start w poniedziałek (12.02) o godz, 13.30. Tym razem zawodniczka z Grodziska wystartuje na 1500 m. Kilka dni później, w poniedziałek, 19 lutego, eliminacje biegów drużynowych (godz. 12.00). 21 lutego od godz. 12.00 finały.

Start polskich panczenistów na antenie Telewizji Polskiej komentował będzie Sławomir Chmura, również związany z naszym regionem utytułowany zwodnik, a obecnie trener młodych łyżwiarzy.

Luizie i pozostałym polskim zawodnikom życzymy powodzenia!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.