Kozerki Open 2019 na kortach Tenis Kozerki

Tenis

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 organizowany w ramach cyklu zawodowych turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF będzie pierwszą edycją dla Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Turniej odbędzie się w dniach 29.07-04.08 na kortach przy ulicy Jowisza 92. Wstęp będzie wolny!

Pula nagród wynosi 25 tys. USD, co plasuje tę imprezę wśród najbardziej prestiżowych, zawodowych turniejów tenisa kobiecego w Polsce, a co za tym idzie pojawią się na naszych kortach znane nazwiska znaczących w świecie zawodniczek. – Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ tworzymy nową historię – mówi Jarosław Lewandowski, dyrektor turnieju. W tym roku turniej odbędzie się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do światowego kalendarza ważnych imprez tenisowych, a jego ranga będzie wzrastać z roku na rok – dodaje.

Turniej Kozerki Open 2019 odbędzie się w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, przy ulicy Jowisza 92. Będzie to niewątpliwie wielkie święto sportowe, któremu będzie towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz emocjonująca rywalizacja. Oprócz organizacji rozgrywek Akademia zaplanowała również imprezy towarzyszące, aby sprostać oczekiwaniom zarówno zawodniczek jak i kibiców. W planach piknik rodzinny, atrakcje dla dzieci, dmuchańce, aktywności tenisowe i nie tylko, loterie z nagrodami i wiele innych. A wszystko to w miejscu, w którym po prostu oddycha się sportem. Duża, zielona przestrzeń, cicha okolica, idealna lokalizacja obiektu w otulinie rezerwatu przyrody, sprzyjająca wypoczynkowi jak i rywalizacji na iście zawodowym poziomie.

Turniej, który odbędzie się w Kozerkach będzie niezwykłym wydarzeniem sportowym nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla wielu osób, którzy specjalnie przyjadą z różnych stron Polski. Organizatorzy zakładają, że turniej odwiedzi ok. 1000 osób, będą wśród nich także osoby powszechnie znane, które swoją pasją do tenisa zarażają innych. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Kozerki są położone w gminie Grodzisk Mazowiecki, można do Akademii dojechać w ciągu 30 min. z Warszawy i 40 min. z Łodzi. Bardzo ważnym jest też to, że władze gminy Grodzisk Mazowiecki istotnie wspierają działalność sportową na swoim terenie – i to również dzięki nim ten turniej może się odbyć.

Akademia Tenisowa Tenis Kozerki jest miejscem, gdzie sport wyczynowy ma najwyższy priorytet. To tu zwraca się uwagę na wszechstronność kształtowania młodych zawodników – trening motoryczny, tenisowy, mentalny, opieka psychologa, fizjologa, dietetyka, fizjoterapeuty jest u nas normą. W tych okolicznościach turniej zawodowy jest niejako obowiązkowy. I zapewne Akademia nie poprzestanie tylko na turnieju kobiecym.

Aktualności na stronie oficjalnej turnieju: www.kozerkiopen.pl

Fanpage turnieju: https://www.facebook.com/KozerkiOpen/

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kozerki Open 2019 na kortach Tenis Kozerki”

  1. Open... pisze:

    Wow!! French Open… Australian Open… Kozerki Open…

  2. Kozerki close pisze:

    Szkoda, że wbrew interesom mieszkańców zlikwidowali przejazd kolejowy w Kozerkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły