Gorąco wokół PZKol

Kolarstwo

Ostatnie dni są niezwykle trudne dla Polskiego Związku Kolarskiego, którego siedziba mieści się w Pruszkowie. Wycofanie sponsora głównego, rezygnacja dwóch wiceprezesów, co będzie dalej?

Tydzień temu na pruszkowskim welodormie przy ul. Andrzeja odbywał się Puchar Świata w kolarstwie torowym. Wszyscy byli w wyśmienitych nastrojach. Polacy zdobyli cztery medale, a Międzynarodowa Unia Kolarska pozytywnie oceniła zawody.

Na pierwszy rzut oka wyglądało, że wszystko jest w porządku, ale w kolejnych dniach ten obraz został zaburzony. Z finansowania Polskiego Związku Kolarskiego wycofał się sponsor główny firma CCC. Strony współpracowały przez wiele lat. Jednak CCC poinformowało „o utracie zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego”. 

PZKol wydał specjalny komunikat w tej sprawie. – Polski Związek Kolarski informuje, że z końcem 2017 r. zaprzestaje współpracę ze Sponsorem Głównym CCC S.A. na wniosek Sponsora. W związku z zawarciem umowy z PKN Orlen S.A. jako Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego oraz Sponsorem Technicznym OTCF S.A. do końca 2020 r. (Igrzyska Olimpijskie w Tokio) CCC S.A. nie zaakceptowało nowych warunków współpracy z PZKol –  czytamy w piśmie podpisamy przez Dariusza Banaszka, prezesa PZKol.

Brak stabilizacji i chaos – tak określa się główne problemy związku. Do dymisji podało się dwóch wiceprezesów: Adam Wadecki i Piotr Kosmala. Pracę stracili również sekretarz generalny i dyrektor marketingu. Co dalej? Możliwe są wcześniejsze wybory bądź wprowadzenie zarządu komisarycznego. Chyba, że sytuację uda się jednak unormować.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.