Brwinowianin mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym

Brwinów / Kolarstwo

Mieszkaniec Brwinowa był najszybszy na mecie. Jarosław Wolcendorf w styczniowych mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym zdobył pierwsze miejsce.

Jarosław Wolcendorf i jego brat Jakub prowadzą specjalistyczny serwis rowerowy w Brwinowie. Jarosław jest uzdolnionym kolarzem. Brwinowianin startował wielokrotnie w ważnych zawodach sportowych.

Jarosław Wolcendorf brał udział w mistrzostwach Polski, Europy i świata. W 2018 roku podczas mistrzostw Polski w Koziegłowach zajął drugie miejsce. Dwa lata później, w 2020 roku w Szczekocinach brwinowianin powtórzył swój wynik.

W sobotę 23 stycznia odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach. Jarosław Wolcendorf zajął pierwsze miejsce w zawodach sportowych.

Kolarz na portalu mtb-xc relacjonował swój występ w ostatnich mistrzostwach.

– Taktyka na wyścig we Włoszakowicach była prosta. Na początku spokojnie, by zobaczyć, w jakiej dyspozycji są rywale. Wiedziałem, że zbyt mocny start może kosztować dużo w drugiej części wyścigu. Kontrolowałem sytuację, a dopiero później postanowiłem przytrzymać wyższe tempo – informował Jarosław Wolcendorf na portalu mtb-xc. – Na tę chwilę krótki oddech i rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego – dodał.

Wyścigi kolarstwa przełajowego odbywają się zazwyczaj jesienią bądź zimą. Odcinek tras wiedzie na ogół przez tereny leśne. Podczas rozgrywek zawodnicy pokonują mnóstwo przeszkód oraz zakrętów. Na niektórych odcinkach tras kolarze muszą nawet podbiegać i nosić rowery.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Brwinowianin mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym”

  1. Berezongo pisze:

    Przebadali go? Przebadali???

  2. karakan pisze:

    Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, nie mógł wytrzymać tych dwóch tygodni bez sportu???

  3. Rasul Allah pisze:

    Gratulacje !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły