Gala WSB w Pruszkowie

Uncategorized

Pruszków znów będzie gospodarzem pojedynków w ramach World Series of Boxing. Na Mikołajki widzowie będą mieli okazję zobaczyć pojedynek drużyny Hussars Poland z ekipą Azerbaijan Baku Fires.

Na początku roku Polacy mierzyli się w hali Znicz dwukrotnie – najpierw w styczniu z Mexico Guerreros, a następnie w lutym z Argentina Condors. Oba spotkania zostały wygrane przez naszą Husarię, Pruszków jest więc szczęśliwy dla polskich bokserów.

Grudniowy pojedynek w hali Znicz będzie trzecim w tym sezonie występem podopiecznych Huberta Migaczewa w lidze WSB. Pierwsze spotkanie przegrali 5:0 w Sankt Petersburgu z Russian Boxing Team, którego trenerem jest legendarny Aleksandr Lebziak, mistrz olimpijski i świata oraz dwukrotny mistrz Europy. Nienajlepiej poszło im 22 listopada w Raciborzu. W pojedynku z Cuba Domadores przegrali również 0:5. Szansę na rehabilitację będą mieć dwa tygodnie później, 6 grudnia przed pruszkowską publicznością zmierzą się z Azerami.

WSB to próba wyniesienia boksu amatorskiego na wyższy poziom, są to walki amatorów w formule zawodowej. Bokserzy nie mają kasków ochronnych ani koszulek, natomiast jeden mecz składa się z pięciu walk po pięć rund każda w różnych kategoriach wagowych. Zwycięża ta ekipa, która wygra więcej starć. – Nam chodzi o to żeby promować uczciwą bokserską rywalizację na najwyższym poziomie. Jeżeli nasi zawodnicy będą wygrywać w tych zawodach, to będzie można powiedzieć, że reprezentują światowy poziom, bo rywale innego nie prezentują. Przecież w składzie Rosjan, z którymi ostatnio boksowaliśmy, są medaliści mistrzostw świata i Europy, a także medaliści olimpijscy. Nasi pozostali grupowi rywale to także bokserzy wielkiego formatu z licznymi sukcesami na koncie – podkreśla Jarosław Kołkowski.

Gala WSB w Pruszowie odbędzie się 6 grudnia o godz. 20.30 w hali Znicza w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

KONKURS
Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będzie pięć podwójnych wejściówek na galę WSB. Pierwszych pięć osób, które w środę 4 grudnia o godz. 14.00 przyślą maila na adres konkurs@wpr24.pl o treści „Gala WSB w Pruszkowie”, otrzymają po jednym podwójnym zaproszeniu na spotkanie Hussars Poland z ekipą Azerbaijan Baku Fires., które odbędzie się 6 grudnia o godz. 20.30. W mailu należy podać również imię, nazwisko i telefon kontaktowy.

LISTA ZWYCIĘZCÓW
Jarosław Brala
Monika Stańczyk
Katarzyna Jezierska
Aleksandra Prusinowska
Marta Łażewska

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.