Badowski gotowy na Mistrzostwa Europy

Tenis Stołowy

Tenisista Bogorii Marek Badowski szlifuje formę na Mistrzostwa Europy, które za nieco ponad miesiąc odbędą się w Warszawie. Badowski okazał się najlepszy w wewnętrznym turnieju kadry narodowej.

Po zgrupowaniu w COS-ie w Cetniewie, drużyna narodowa trenowała w Ostródzie. W trakcie tego obozu doszło do turnieju z udziałem krajowej czołówki (zabrakło m.in. Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika). Badowski w rundzie finałowej wygrał z Jakubem Dyjasem 3:0 i przegrał z Patrykiem Chojnowskim 2:3.

W okresie pandemii koronawirusa zawodnik Bogorii zwyciężył już w trzech turniejach. Wcześniej był najlepszy w Lotto Superliga Cup w Warszawie i TOP 12 w Grodzisku Mazowieckim. – Podszedłem do turnieju zupełnie na serio i grałem na 100 proc. Wszyscy byliśmy dość zmęczeni i nie przygotowywaliśmy się indywidualnie pod siebie, tak jak normalnie do ligi lub zawodów. Ale z pewnością jest to na pewno jakiś kolejny sukces. – przyznał w rozmowie dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego Marek Badowski. – W Ostródzie w pierwszej rundzie grupowej wygrałem z Patrykiem Zatówką 3:0 i Arturelm Grelą 3:0 oraz przegrałem z Tomaszem Kotowskim 1:3. Później zanotowałem zwycięstwo i remis, a mając najlepszy bilans setów wygrałem zawody. Z Kubą wygrałem 3:0, ale mecz był dość wyrównany, choć nie było setów na przewagi – dodał.

Po IME Marka Badowskiego i Dartom Bogorię czekają mecze w Lidze Mistrzów m.in. z Fakieł Gapzrom Orenburg. – To najtrudniejszy z możliwych przeciwników. W tym zespole grają Vladimir Samsonov i Dimitrij Ovtcharov, więc na pewno ciekawie będzie się sprawdzić w rywalizacji z zawodnikami grającymi od lat na wysokim poziomie – mówi 23-letni zawodnik.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.