Miłosz Redzimski brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Tenis Stołowy

Zawodnik Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski w parze z Niemką Mią Greisel zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata kadetów.

Mistrzostwa Świata kadetów rozgrywane są w portugalskiej miejscowości Vila Nova de Gaia. Wśród reprezentantów znalazł się Miłosz Redzimski zawodnik KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Zawodnik z Grodziska ma za sobą rozgrywki miksta, gdzie wspólnie z Niemką dobyli brąz.

Jak wyglądała droga tej pary do finału? W 1/16 Miłosz i Mia zmierzyli się z parą Tiago Abiodun/Mariana Santa Comba. W pięciosetowym wyrównanym pojedynku lepsza okazała się para polsko-niemiecka 3:2 (9:11, 11:7, 10:12, 11:5, 11:6). Mecz 1/8 finału dla pary Redzimski-Griesel okazał się nieco łatwiejszy. W pierwszym i wyrównanym secie lepsza okazała się para Alexander Bujor Dragos/Veronika Matiunin. Ale kolejne trzy sety Miłosz i Mia rozegrali już na swoją korzyść wygrywając starcie 3:1 (8:11, 11:9, 11:5, 11:8)

Pojedynek o strefę medalową dla polsko-niemieckiej pary również nie był łatwy. Ilia Koniukhov i Anastasia Ivanova okazali się trudnymi rywalami. Mecz był niezwykle wyrównany, ale szczęście było po stronie Miłosza i Mii, którzy wygrali Ivanova 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)

Redzimski i Griesel przegrali dopierow w półfinale z Japończykami Miwą Harimoto i Sorą Matsushimą 0:3. (6:11, 6:11, 10:12). Mimo przegranej Miłosz Redzimski wraz z Mią Greisel otrzymają brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetów.

Miłosz Rozpoczął również rozgrywki w singlu. Niebawem poinformujemy o jego osiągnieciach.