Babilon MMA8: lista walk coraz dłuższa

Sporty Walki

Odliczanie do wielkiej gali w Pruszkowie trwa. Lista zawodników, a co za tym idzie walk staje się coraz dłuższa. Jedną z nich będzie starcie Klepacz vs. Sudolski.

Promotor Tomasz Babiloński przygotowuje święto sportów walki. Oprócz kilku walk w Mieszanych Sztukach Walki, z udziałem m.in. Michała Kity, Daniela Rutkowskiego, Adriana Błeszyńskiego czy Michała Pietrzaka, widzowie obejrzą pojedynki bokserskie na czele ze starciem w wadze junior ciężkiej pomiędzy niepokonanym Michałem Cieślakiem (18-0) i olimpijczykiem z Pekinu, słynącym z szybkich nokautów Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (29-6).

Właściciel federacji Babilon MMA przygotował też kolejną niespodziankę dla kibiców, a będzie nią pojedynek MMA łodzianina Krzysztofa Klepacza ze szczecinianinem Łukaszem Sudolskim. Obaj mieli w karierze długie przerwy i mają coś do udowodnienia.

– Dokładnie od 2 lat nie stoczyłem żadnego pojedynku, bo nikt nie chce ze mną walczyć. Od 2014 roku anulowano aż 14 możliwych walk, w tym tylko 2 z powodu moich kłopotów zdrowotnych. W pozostałych 12 przypadkach to przeciwnicy nie decydowali się wejść ze mną do klatki. A wydawało się, że moja kariera będzie miała zupełnie inny przebieg – powiedział Krzysztof Klepacz.

Ostatnią walkę stoczył 27 maja 2017 roku w szkockim Linwood, gdzie na gali On Top „Night of Champions” pokonał Dale Middletona i zdobył pas kategorii półciężkiej. To był powrót Polaka do MMA po 3-letniej przerwie. We wrześniu 2014 roku wygrał jednogłośną decyzją z Jakubem Jedzurą.

Na gali „Babilon MMA 8” Krzysztof Klepacz spotka się z Łukaszem Sudolskim, który pierwszy pojedynek w MMA stoczył w 2013 roku, a potem miał 5-letnią przerwę. W 2018 i 2019 roku odniósł już 2 efektowne zwycięstwa na galach Tomasza Babilońskiego.

– Nic nie wiem o tych wszystkich perypetiach Krzysztofa Klepacza ze znalezieniem przeciwnika, ja biorę ten pojedynek. Wywodzę się z brazylijskiego ju-jitsu, dlatego nie boję się parteru, a i w stójce sobie poradzę. W przeszłości zajmowałem się także boksem. Jestem gotowy na to wyzwanie sportowe – podkreślił 26-letni zawodnik ze Szczecina, który mierzy 193 cm i jest wyższy od Klepacza (189 cm).

Łukasz Sudolski przyznał, że widział tylko jedną walkę Krzysztofa Klepacza i tak naprawdę nie wie, czego się po nim spodziewać. – Z pewnością to pewna trudność kiedy jest tak mało informacji o rywalu, ale jestem dobrej myśli, będę czujny i uważny. Mam swoje atuty, dam z siebie wszystko i liczę, że zwyciężę w Pruszkowie

Gala Babilon MMA 8 już 31 maja o godz. 18.30 na torze kolarskim Arena Pruszków przy ul. Andrzja 1. Bilety do nabycia na eventim.pl

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Babilon MMA8: lista walk coraz dłuższa”

  1. Rozkuffiator pisze:

    Ale emocje, niczym wygazowane i ciepłe piwo XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły