Spacer, przejażdżka na rowerze, relaks w zieleni. Utrata w nowej odsłonie.

Pruszków

Pruszkowski Urząd rozpoczyna prace nad zagospodarowaniem terenu nad Utratą. Miasto zyska nowe zielone miejsce do rekreacji i wypoczynku. Będzie nowocześnie i zielono!

Chodzi o ponad 2-kilometrowy fragment rzeki Utraty od ul. Przejazdowej do ul. B. Prusa. Aktualnie trwają prace przygotowawcze. Teren jest porządkowany i wyrównywany. Co zaplanowano?

Wzdłuż rzeki zostanie wybudowana ścieżka rowerowa z oświetleniem solarnym. Pojawią się także elementy małej architektury sprzyjające wypoczynkowi: ławki, kosze, miejsca do wypoczynku biernego i drewniane podesty.

Będzie też zielono! Zaplanowano posadzenie 130 drzew, 8870 krzewów i zarośli wierzbowych, 9560 bylin i 320 roślin strefy bagiennej. Nadążając za nowoczesnymi trendami w projektowaniu zieleni, pojawi się także 300-metrowa łąka kwietna i labirynt wierzbowy.

Dzięki tym zabiegom Pruszków zyska nowe tereny rekreacyjne – mieszkańcy zyskają nowe miejsce do spacerów, biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności. Dodatkowo zaplanowane nowe nasadzenia wpłyną pozytywnie na lokalne środowisko naturalne.

Zagospodarowanie terenów wzdłuż rzeki Utraty realizowane jest przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Koszt tej części zadania wynosi prawie 2,7 mln zł (koszty dokumentacji projektowej i realizacja).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Spacer, przejażdżka na rowerze, relaks w zieleni. Utrata w nowej odsłonie.”

 1. Anonim pisze:

  a co z gorka?

 2. P pisze:

  Super pomysl! Juz nie moge sie doczekac 🙂

 3. Pomyłka pisze:

  O kurcze, a ja myślałam że to droga w Nadarzynie.

 4. Utrata zieleni pisze:

  Nareszcie urząd miasta Pruszków robi coś dalej od centrum widocznie już nie ma miejsca na pseudo poprawianie infrastruktury centrum.
  Może ktoś z urzędu miasta lub straży miejskiej odwiedzi nową placówkę Toy-tojek koło cmentarza Żbikowskiego powietrze można tam wdychać tylko w maskach przeciwgazowych

 5. Miła pisze:

  Ekstra. To będzie hit. Panie Prezydencie, ogromny szacunek.

 6. Zapora pisze:

  Niech bierze przykład gm. Michałowice z Pruszkowa jak się dba o tereny zielone nad Utratą z p. Wójt na czele!

 7. loża@szydercuff pisze:

  To nie jest rzeka,to jest woda płynąca przez rów.

 8. 🐷 pisze:

  Po wycince drzew pod Paszkowiankę zostaną nam spacery pod górka śmieciową. Dzięki Panowie Prezydenci i reszta wszyscy święci. !
  Prawie trzy miliony PLN!? Ile do waszych kieszeni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły