Przygotowania Straży Miejskiej do… nowego roku szkolnego

Pruszków

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Straż Miejska w Pruszkowie sprawdziła okolice szkół pod kątem bezpieczeństwa dzieci w drodze do placówki. Jaki był wynik kontroli?

Akcja przygotowania okolic szkół i innych placówek pod względem bezpieczeństwa dzieci jest priorytetem pruszkowskiej Straży Miejskiej. Działania te są podejmowane na długo przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby pruszkowscy uczniowie od samego rozpoczęcia roku mogli bezpiecznie dotrzeć do swoich placówek.

Co było kontrolowane w ostatnich dniach? Strażnicy z Referatu ds. Profilaktyki sprawdzili oznakowanie i stan infrastruktury technicznej w rejonach pruszkowskich placówek szkolno-wychowawczych. Dzięki cykliczności działań strażników, kontrola nie wykazała dużych nieprawidłowości – przy jednej ze szkół znaleziono jedynie znak ostrzegawczy, który był zasłonięty gałęziami drzewa. Po zgłoszeniu tego do zarządcy drogi, nieprawidłowość została usunięta.

Kontrole takie to nie jedyne działania Straży Miejskiej. Od 1 do 9 września rozpoczyna się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie strażnicy będą pełnili służbę w pobliżu szkół, aby nadzorować bezpieczne dojście dzieci do szkół.

Straż Miejska będzie przeprowadzać też lekcje. Zajęcia będą na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię i pozostałych zasad ruchu drogowego.

Służby miejskie apelują również do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci, zgłaszali je do Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przygotowania Straży Miejskiej do… nowego roku szkolnego”

  1. Ostoja pisze:

    A może byście zaczeli znakowanie rowerów zamiast chwalić sie co robicie, a czego nie robicie w sprawie bezpieczeństwa i ograniczenia ich kradzież w Pruszkowie. Znowu pseudo propaganda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły