Pruszkowska drogówka wykorzystuje drony do nadzorowania ruchu

Uwaga kierowcy! Pruszkowscy funkcjonariusze z wydziału drogowego używają bezzałogowy statek powietrzny do kontroli ruchu. Urządzenie rejestruje wykroczenia kierowców.

Jesienią 2020 roku Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie otrzymała dron w ramach projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T” realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Policjanci używają sprzęt do rejestrowania wykroczeń drogowych i poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w powiecie pruszkowskim. – We wtorek 11 maja funkcjonariusze używali drona na drodze 719 w Piastowie. Podczas kilkudziesięciu minut pracy dron zarejestrował kilka wykroczeń nie stosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego otrzymają mandaty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Pruszkowska drogówka wykorzystuje drony do nadzorowania ruchu”

 1. *** ****** pisze:

  Ten dron nie ma w swoich uprawnieniach rejestracji wykroczeń,
  wiec kto jest frajer ten co się boi ?
  Jako podanik proszę o zdjęcia z drona radiowozów policji które są utrzymywane z moich podatków,
  a załogi śpią naprzeciwko straży pozarnej.
  Filmy udokumentowane !!!
  i nie kasujcie tego bo nawet zrzuty ekranu poszły w świat.

 2. none pisze:

  Wzięliby się do poważnej roboty, zamiast bawić się dronami.

 3. Greg pisze:

  Niech postawią wreszcie odcinkowy pomiar prędkości na Wojska Polskiego. To co się dzieje na tej ulicy jest karygodne. Popołudnie i wieczór to wyścigi idiotów na motorach i dresów w podrasowanych wyscigówkach.

 4. Anonim pisze:

  I umią to obsługiwać?

 5. Otuś pisze:

  Ok, ale może by używali dronów do nadzoru tego co sie dzieje w nocy na osiedlu…. A nie przepraszam, za to nie wystawi się mandatu.

 6. raz pisze:

  proponuje ustawic sie na skrzyzowaniu powstancow/wojska polskiego. Kasa sama wpadnie, regularnie, co kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły