Ponad 7,6 mln zł dofinansowania na budynek komunalny w gminie Raszyn

Raszyn

W Podolszynie Nowym, leżącym na terenie gminy Raszyn, powstaje budynek komunalny. Samorząd pozyskał ponad 7,6 mln zł dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Podolszyn Nowy to wieś położona w okolicy Janek i Falent. Przy ul. Olszynowej powstaje właśnie budynek komunalny. Będzie miał 3 kondygnacje, w których znajdzie się 30 lokali mieszkalnych. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,2 tys mkw. Budowa posuwa się w szybkim tempie – rozpoczęto już murowanie ścian. Wykonawca ma jeszcze nieco ponad rok na realizację zadania.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 9 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł. Z dobrymi informacjami spieszy wójt gminy – Andrzej Zaręba: Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Gminą Raszyn nową umowę na wsparcie finansowe budowy budynku komunalnego w Podolszynie Nowym. W wyniku tego, uzyskaliśmy nową kwotę dofinansowania w wysokości 7.650.259,37 zł, czyli o ponad półtora miliona większą niż pierwotnie.

Wójt zaznacza także, że środki te są wielką pomocą przy realizacji inwestycji – Środki te są nam niezmiernie potrzebne zwłaszcza, że inwestycja już się rozpoczęła, przypomnę że budynek będzie posiadał 30 lokali o łącznej powierzchni 1220 m2. – i dodaje – Chciałbym podziękować niezmiernie życzliwemu i doskonale merytorycznemu zespołowi Biura Funduszu Dopłat w Departamencie Funduszy Mieszkaniowych BGK oraz pracownikom Referatu Funduszy Zewnętrznych UG Raszyn. To dzięki ich pracy mamy dodatkowe środki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ponad 7,6 mln zł dofinansowania na budynek komunalny w gminie Raszyn”

  1. paca pisze:

    Suma straszna. I to jest prezent. Chyba na cele komunalne należałoby szukać jakichś okazji, np zaniechanych inwestycji, budynków do remontu itp. Pewnie część z tych lokali uzyskają osoby które zasługują ale część znowu będzie kontrowersyjna.

  2. mu pisze:

    darmozjady darmozjadom rozdają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły