Ponad 2,5 mln na obwodnicę Moszny

Moszna

Gmina Brwinów wybrała wykonawcę obwodnicy Moszny i Domaniewa. Samorząd na realizację inwestycji przeznaczy blisko 2,7 mln zł.

Budowa „obwodnicy” cieszy mieszkańców Moszny i Domaniewa. Rozwiązanie to pozwoli rozwiązać problem TIR-ów, które rodzą ogromny hałas i niszczą nawierzchnię dróg. Za kilka miesięcy samochody ciężarowe pod oknami pozostaną tylko wspomnieniem dla mieszkańców. 

Najpierw gmina wykupiła grunty pod inwestycję, później przygotowała projekt, a teraz wyłoniła wykonawcę inwestycji. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Po analizie wybrano propozycję opiewającą na blisko 2,7 mln zł.

Inwestycja powinna zakończyć się do 29 września br. – Chcemy, aby do końca sierpnia powstało rondo przy centrum logistycznym w Mosznie. Pozwoli to uniknąć utrudnień, które mogłyby narodzić się w związku z remontem linii kolejowej. Równocześnie będziemy budowali rondo od strony Pruszkowa – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Warto dodać, że w ramach prac wykonana zostanie nowa jezdnia wraz z ciągiem pieszo-rowerowym oraz oświetlenie uliczne.

Środki na budowę „obwodnicy” wyłoży gmina, choć niewykluczone, że na ten cel uda się pozyskać środki zewnętrzne. – Jesteśmy na trzecim miejscu na liście rezerwowej „schetynówek”. Wnioskowaliśmy o ponad 1,3 mln zł – podaje Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.