Budują rondo, są utrudnienia

Moszna

Do końca września potrwają utrudnienia związane z budową drugiego ronda na obwodnicy Moszny. Dla ruchu została zamknięta część drogi powiatowej 3112 (ul. Promyka).

W lipcu zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Moszny z drogą Brwinów-Moszna-Domaniew. Władze Brwinowa podkreślały, że był to najtrudniejszy element całej inwestycji z racji uwarunkowań technicznych i dużej liczby samochodów jadących do/z węzła autostrady w Pruszkowie. Ale w ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie drugiego ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z drogą Moszna-Pruszków.

Prowadzone prace drogowe niosą ze sobą utrudnienia. – W związku z budową drugiego ronda na nowej obwodnicy Moszny wykonawca musi zamknąć dla ruchu część drogi powiatowej DP 3112 (ul. Promyka). Prace mają potrwać do końca września. W tym czasie autobusy linii B4 i B10 będą omijać przystanek Moszna I (wieś). Pojawiły się już tablice prowadzące kierowców objazdem – poinformował brwinowski magistrat.

Obwodnica Moszny i Domaniewa pozwoli rozwiązać problem tirów, które korzystały z miejscowych dróg i uprzykrzały życie mieszkańcom. Koszt inwestycji to blisko 2,7 mln zł.


Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.