Zakończyli budowę ronda

Moszna

Budowa ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Moszny z drogą Brwinów-Moszna-Domaniew została zakończona. Kierowcy mogą już z niego korzystać. Nadal trwa budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą Moszna-Pruszków.

Jedno rondo już gotowe. Do wykonania pozostała jeszcze „kosmetyka”, czyli montaż lamp oświetlenia ulicznego i prace ogrodnicze. – Budowa ronda na skrzyżowaniu przy Parku Logistycznym w Mosznie była najtrudniejszym elementem całej budowy obwodnicy Moszny zarówno ze względów technicznych, jak i z uwagi na tysiące samochodów codziennie jadących z Brwinowa, Milanówka, Podkowy Leśnej i południowej części gminy Błonie do/z węzła autostrady A2 w Pruszkowie a do tego konieczność zapewnienia dojazdu dla tysięcy samochodów ciężarowych codziennie dojeżdżających z Parku Logistycznego – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Trwa budowa drugiego ronda na skrzyżowaniu z drogą Moszna-Pruszków. Prace są na ostatniej prostej. – W najbliższych dniach wykonawca będzie kończył budowę drugiego ronda a następnie ułoży wszystkie trzy warstwy asfaltu. Ostatnimi pracami będzie wykonanie obustronnych rowów przydrożnych, montaż lamp ulicznych, prace ogrodnicze oraz oznakowanie poziome i pionowe drogi. Wszystko zatem wskazuje na to, że pod koniec sierpnia powinno być po wszystkim – podaje Kosiński.

Wszystko wskazuje na to, że obwodnica Moszny zostanie oddana do użytku wcześniej niż zakładano. – Obwodnica jest nową drogą i dlatego podlega procedurze wydania decyzji pozwolenia na użytkowanie przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie, co trwa zwykle ok 1 miesiąca. Zatem pierwsi kierowcy powinni pojechać obwodnicą Moszny na przełomie września i października, czyli sporo wcześniej, aniżeli to planowaliśmy – przedstawia burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.