Pociągi wracają na podmiejską linię średnicową

Kolej

3 września oddana zostanie do użytku średnica podmiejska. W związku z tym Koleje Mazowieckie oraz Szybka Kolej Miejska poinformowały o korekcie rozkładów jazdy.

Koleje Mazowieckie

Przez wakacje podmiejska linia średnicowa była zamknięta. 3 września zostanie ona ponownie otwarta, a pociągi pojadą nią z częstotliwością co 15 minut w obu kierunkach. Koleje Mazowieckie poinformowały o nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 3 września do 11 listopada.

Szybka Kolej Miejska

Szybka Kolej Miejska również wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Połączenia na trasie z Otwocka do Pruszkowa nadal będą realizowane przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, a także z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska. W dni powszednie, w pełnej relacji w obu kierunkach pojedzie 19 pociągów, a w dni wolne od pracy – 18. Od 4 do 12 września jedna para pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Pruszków – Warszawa Falenica.
Pozostałe połączenia będą podzielone na dwie osobne trasy. Na odcinku Pruszków – Warszawa Główna pojadą pociągi linii S1. Do Pruszkowa dojedzie 16 pociągów, a do Warszawy – 18. Na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia będą kursowały pociągi linii S10. Do Otwocka pojedzie 19 pociągów, a do Warszawy – 17.
Rozkłady jazdy

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pociągi wracają na podmiejską linię średnicową”

  1. X pisze:

    I już dziś z rana wielka awaria. Puszczanie pociągów po torach to zbyt trudne w tym kraju

  2. Pasażer pisze:

    Spokojnie. Skończą ten remont, to zaraz się okaże, że trzeba przystanek Warszawa Ochota wyremontować. Jak wyremontują Ochotę, to zaczną remontować inny odcinek torów, wiadukt, przejście… cokolwiek. Tak jest, było i będzie na tej linii. Ciągłe remonty z (bardzo) krótkimi przerwami na normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły