PKP zamyka średnicówkę

Kolej

Niemałe utrudnienia czekają na pasażerów w zbliżające się wakacje. Polskie Koleje Państwowe zamkną podmiejską linię średnicową.

Zamknięcie podmiejskiej linii średnicowej dla ruchu pociągów zaplanowano na okres od 25 czerwca do 2 września. W tym czasie PKP zaplanowało wykonanie kolejnego etapu prac przy przebudowie i modernizacji Dworca Zachodniego. Zmiany przewidziano dla pociągów SKM i KM.

25 czerwca, w niedzielę, SKM-ki będą jeździć trasie S1 Warszawa Zachodnia – Pruszków (13 połączeń do Warszawy i 12 połączeń do Pruszkowa) i S10 Warszawa Wschodnia – Otwock (28 połączeń). Od poniedziałku, 26 czerwca, pociągi S1 relacji Pruszków – Warszawa Zachodnia i Pruszków – Otwock będą jeździły przez dalekobieżną średnicówkę, przez Warszawę Centralną, omijając Ochotę, Śródmieście, Powiśle i Stadion. Wszystkie pociągi będą także omijać stację Warszawa Olszynka Grochowska.
Ruch pociągów SKM linii S2 zostaje zawieszony na cały czas trwania prac. Pociągi linii S20 będą kursować na trasie Warszawa Stadion – Sulejówek Miłosna (2 pociągi na godzinę). Niektóre kursy będą skrócone do Warszawy Rembertów i Warszawy Wschodniej.

Ważna informacja dla podróżnych, którzy chcieli udać się SKM-ką na Lotnisko Chopina. W dni powszednie do terminala będzie można dostać się jednym z 32 pociągów. W przeciwnym kierunku pociągi będą kursować do Radzymina, Wieliszewa albo Legionowa Piasków (tutaj także w święta i dni wolne od pracy będą kursować pociągi SKM). 12 pociągów w dni powszednie dowiezie pasażerów nad Jezioro Zegrzyńskie dzięki wydłużonej relacji z Radzymina i do niego.

Pociągi S4 będą jeździć niemal co godzinę. 21 pociągów w dni wolne od pracy jeździ z Piaseczna do Zegrza, a 15 – między Piasecznem a Legionowem.
S40 będą kursować co godzinę do i z przystanku Warszawa Rakowiec. Tutaj będzie można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum stolicy. Między Piasecznem a Rakowcem pociągi pojadą co 30 minut.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “PKP zamyka średnicówkę”

 1. Rysio pisze:

  Przesiadamy się do aut !

 2. dsad pisze:

  super
  WKD zamknięte na rok
  PKP zamknięte na teoretycznie wakacje a skończy sie pewnie na rok

  może jakiś port lotniczy w pruszkowie by sie przydał, bo inaczej do warszawy sie nie da dojechać

 3. Anonim pisze:

  Komu przeszkadzały pociągi z/do Gdańskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły