Piastów otrzymał dofinansowanie na odbudowę kamienicy przy ul. Dworcowej

Piastów

Już niebawem ruszy budowa nowego budynku komunalnego przy ul. Dworcowej. Piastów otrzymał dofinansowanie na ten cel.

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł 7 lutego 2021 rano. Na miejscu znaleziono ciała dwóch osób, dwie osoby trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia, 26 osób ewakuowano. Kamienica nie nadawała się do ponownego zamieszkania.

Po przeszło dwóch latach od tragicznego zdarzenia, Piastów otrzyma dofinansowanie na budowę nowego budynku komunalnego przy ul. Dworcowej 4. Dotacja pochodzi z Departamentu Funduszy Mieszkaniowych BGK. W środę, 20 września, symboliczny czek przekazali Burmistrzowi Miasta Piastowa Grzegorzowi Szuplewskiemu Wiceministrowie Piotr Uściński oraz Barbara Socha.

Wartość całkowita tego zadania przewidziana jest na kwotę 3 742 564,91 zł, kwota dofinansowania 3 181 180,17 zł. Projekt przewiduje budowę trzykondygnacyjnego budynku, wykonanego w technologii energooszczędnej z wykorzystaniem między innymi paneli fotowoltaicznych. Po wybudowaniu nowej kamiennicy do użytku oddanych zostanie jedenaście mieszkań – czytamy w komunikacie wydanym przez Miasto Piastów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Piastów otrzymał dofinansowanie na odbudowę kamienicy przy ul. Dworcowej”

 1. hmm,.. pisze:

  Piękny teren, szkoda go na kamienicę dla 11 rodzin. Cena za metr ziemi w takiej lokalizacji pozwoli na wybudowanie kamienicy w innym miejscu na terenach miasta, Z dopłatą ponad 3 miliony można zbudować blok z 60 mieszkaniami,.. no cóż, burmistrz wie jak wydawać pieniądze,..

 2. turirek pisze:

  Niestety, ale Piastów to zapyziała sypialnia Warszawy z blokowiskiem przepełnionym patologią

 3. socjaliści pisze:

  socjaliści

 4. Gotowiec pisze:

  Ukraińcy już się cieszą

 5. Maciek z Grodziska pisze:

  Piastów to siedziba Ukrainy i Polski B. Blokersi, mefedron, alkohol i menele. Z tego słynie Piastów.

 6. Anonim pisze:

  w piastowie patologia mieszka w pałacach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły