Parking przy Sienkiewicza już bez wraków

Z parkingu Park&Ride przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zniknęły stojące od miesięcy, lat nieużywane auta – wraki. Dzięki temu pruszkowianie będą mogli korzystać ze zwolnionych miejsc parkingowych.

Parking w pobliżu pruszkowskiego dworca PKP ma już niespełna 5 lat. Do użytku oddano wówczas budynek monitorowany W zamyśle to miejsce, w którym stoją auta dojeżdżających do Warszawy mieszkańców miasta i okolic, a którzy co dzień przesiadają się z samochodu do pociągu.

Niektórzy kierowcy jednak „zapomnieli” chyba o swoich autach – na długie miesiące. Pozostawione auta na terenie parkingu P&R przy ul. Sienkiewicza blokowały możliwość zaparkowania przez Mieszkańców korzystających z komunikacji. Podjęliśmy działania, dzięki którym kilkanaście samochodów zostało odholowanych z parkingu! Dzięki temu mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z miejsc postojowych. Działania trwają – informuje Zastępca Prezydenta Pruszkowa, Konrad Sipiera.

Z upływem czasu funkcjonowania P&R, mieszkańcy przekazywali do władz miasta, jak i do naszej jednostki coraz częstsze informacje o niezgodnym z regulaminem wykorzystywaniem terenu parkingu, tj. traktowanie tego miejsca do przechowywania nieużytkowanych samochodów, urządzania na jego terenie warsztatów naprawczych, jego zaśmiecania itp. – dodają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Aby w przyszłości zapobiec blokowaniu miejsc postojowych przez wraki, zdecydowano się wprowadzić nowy „Regulamin bezpłatnego parkingu w systemie „Parkuj i jedź” (Park&Ride) przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie. Niebawem również zacznie funkcjonować dozór czasu parkowania pojazdów poprzez uruchomienie systemu szlabanowo-biletowego – dowiadujemy się od Strażników.

W sprawie „bieżących” wraków wszczęto postępowania. „Wisienką na torcie” było odholowanie wraków na parking dozorowany, gdzie pozostaną do czasu odebrania przez właścicieli lub przejęcia na własność przez miasto. Dzięki temu odzyskano niemal 30 miejsc parkingowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Parking przy Sienkiewicza już bez wraków”

 1. ANDRZEEJ58 pisze:

  Ograniczyć czas parkowania. Parter na stałe zajmują te same samochody okolicznych mieszkańców.

 2. Hytry pisze:

  Warto też wspomnieć, że były notoryczne próby właman do baków z benzyną. Kategorycznie zamknąć i zrobić na opłaty, bo za darmo tylko kraść potrafią. Nie wspomnę o tych wiecznie rozwalonych drzwiach, zasądzanych schodach. Tylko za opłatą, bo nie warto wierzyć w ludzi.

 3. Albert pisze:

  Ludzie wyjeżdżając do roboty za granicę myślą, że zostawili pod dachem i kamerą, a odbiorą w depozycie bez kół pod śmietniskiem xD

 4. Brwinowianin pisze:

  Podobnie jest w Brwinowie, są miejsca gdzie ulice nie były sprzątane maszynami myjącymi nigdy ponieważ zawsze stoją zaparkowane samochody , np. ul. Kraszewskiego albo Armii Krajowej
  Burmistrz Kosiński nie ma na to sposobu a płaci przecież za umycie całej ulicy

 5. M pisze:

  I bardzo dobrze, jeszcze taką akcję trzeba przeprowadzić w kilku miejscach w Pruszkowie, np. parking przy Pawiej, gdzie prawie co drugie auto oraz przyczepa kempingowa to nieużywane od lat trupy na kołach…

 6. PW pisze:

  Jeszcze sporo zakurzonych klamotów zostało do zabrania.Na wyższych piętrach ktoś już kołami się ,,zaopiekował”

 7. Kkk pisze:

  Dobra inicjatywa bo sporo się tego narobiło ostatnio.Jakiś czas temu ktoś zaopiekował się co ładniejszymi alufelgami z tych samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły