Park Raszyński z grantem

Raszyn

Tczew, Namysłów, Gniezno i Raszyn – cztery miejscowości, które wzięły udział w programie grantowym „Tereny zielone i aktywność na świeżym powietrzu”. Dzięki przyznanym środkom powstaną unikalne miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury.

Program grantowy ogłoszono w 2021 roku przez duńską Fundację Pracowniczą VKR firmy Velux w związku z obchodami 30-lecia istnienia. Łączna wartość programu wyniosła 5,4 mln zł.

Jedną z gmin, która otrzymała pozytywną odpowiedź na projekt, będzie Raszyn. Wystartowała ona z projektem „Zielone okno do natury” i otrzyma na jego realizację przeszło 1,5 mln zł.

Projekt przygotowała spółka „atelier7architektura gnich”. Koncepcja zakłada zagospodarowanie centralnej części Parku Raszyńskiego im. Magdaleny Abakanowicz.

Co nowego pojawi się w parku? Zaplanowano budowa tężni, amfiteatru plenerowego, a także ścieżek i alejek. Park zyska też nowe nasadzenia oraz eko szklarnie i sanitariaty. Dodatkowo wymienione będą latarnie i instalacja elektryczna. Postawione będą stojaki na rowery i stacja serwisowa. Monitoring obejmie większy obszar dzięki montażowi nowych kamer (relizacja ze środków własnych gminy Raszyn).

Projekt jest na etapie przygotowań do ogłoszenia przetargu do wykonania dokumentacji wykonawczej. Całość podzielono na cztery etapy. Pierwszy to budowa tężni i ujęcia wody pitnej, drugi – budowa amfiteartu. Kolejne dwa to budowa szklarni i sanitariatów. Całość będzie gotowa latem 2024 roku.
Projekty możecie zobaczyć, klikając tutaj, tutaj i tutaj

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.