Oni będą walczyć o Pruszków

Pruszków / Wybory 2024

Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej pojawiła się już lista kandydatów, którzy będą ubiegać się o stanowisko prezydenta Pruszkowa. Nie obyło się bez pewnych niespodzianek.

Od kilku lat swoiste „bitwy” o fotel prezydenta Pruszkowa przyciągają wielu chętnych. W tegorocznych wyborach o to stanowisko walczyć będzie aż sześciu kandydatów. Wiele wskazuje więc na to, że mieszkańcy Pruszkowa włodarza wybiorą dopiero w drugiej turze.

Poniżej prezentujemy listę kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

BĄK Piotr  – wiceprzewodniczący Rady Miasta Pruszkowa. Startuje z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jego hasło to „Przywróćmy Pruszków Mieszkańcom”. Bąk w swojej kampanii deklaruje wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców i współpracę z nimi


GĘBICZ Arkadiusz – Prezes Stowarzyszenia „Za Pruszków”. Jak informuje jego komitet: społecznik z krwi i kości, przedsiębiorca z wizją i racjonalista, który wie jak zmieniać miasto na lepsze. Inicjator wielu akcji i protestów na trenie Pruszkowa, Startuje z ramienia komitetu Pruszków – Dobro Wspólne

GOŁOŚ Maksym – Starosta Powiatu Pruszkowskiego w latach 2015 – 2018 wtedy związany z Prawem i Sprawiedliwością. W tegorocznych wyborach startuje z komitetu Maksyma Gołosia – Inicjatywa Mieszkańców. Podkreśla niezależność polityczną swoją oraz całego komitetu. Jego hasło to „Łączy nas Pruszków”


LANDOWSKI Michał – Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego, w latach 2017 – 2018 Zastępca Prezydenta Pruszkowa. Od 15 lat działa w samorządzie na różnych stanowiskach.  Startuje z komitetu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Jego hasło to „Pruszków – Nasz Adres Przyszłości”.


MAKUCH Paweł – obecnie urzędujący Prezydent Pruszkowa. Pełni tę funkcję pierwszą kadencję. Zastąpił na stanowisku wieloletniego prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego. Z wykształcenia prawnik. Startuje z komitetu Prezydenta Pawła Makucha. Jego hasło to „Pruszków, Rozwój, Odpowiedzialność”.

SIECIŃSKI Przemysław – obecny Radny Powiatu Pruszkowskiego, w latach 2014 – 2018 Radny Miasta Pruszkowa. Pierwotnie miał startować z niezależnego komitetu Przemysława Siecińskiego. Jednak jego komitet nie spełnił wymogów formalnych. Mimo to kandyduje na fotel prezydenta z ramienia komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Jak deklaruje zarówno on ,jak i kandydaci z jego komitetu pozostaną bezpartyjni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 30

30 odpowiedzi na “Oni będą walczyć o Pruszków”

 1. Mieszkanka pisze:

  Czy ktos wrescie pomysli o mieszkancach Zbikowa ,budowane sa kolejne bloki mieszkancow Mickiewicza ,Dlugosz i wiele innych nikt nie mysli o tym aby w koncu wybudowac nam sklepy typu Lidl ,Biedronka ,Rossman czy musimy jezdzic do Piastowa ?Tam na jednej ulicy sa 2 Biedronki i nie tylko

 2. obecna... pisze:

  Ci kandydaci to znają się na wszystkim…tak po trochu

 3. turirek pisze:

  W Pruszkowie jak zawsze same ELYTY – Pan P.Bąk konfliktowy, urwany z choinki, Pan A.Gębicz cyrkowiec bez pojęcia, ale co tam najważniejsza kasa !!!

 4. Hrabia pisze:

  Przyszly Prezydent rozliczy przekręty stulecia na stulecie Pruszkowa.. z poprzednich kadencji. Miedzy innymi..Krematorium Kultury itp.WALY I WYLUDZENIA.

  • wiki pisze:

   Dobre rozwiązanie, Proponuję rozliczenie obecnie rządzących , a dopiero ujrzysz obraz nędzy i rozpaczy w zarządzaniu finansami publicznymi. pytanie czy starczy czasu na jedną kadencję ? Wyłudzenia / wały jak to opisałeś dopiero wyjdą na światło dzienne .

 5. Hrabia pisze:

  MC.uch to miernota uwikłana w brudne sprawy. Wnuk milicjanta.

 6. Hrabia pisze:

  Old postkomuna i ich pionek MC.uch nie może być dłużej prezydentem P.wa. To miernota i oszust siedzący w kieszeniach u deweloperów i cwaniaków.

 7. ibor pisze:

  Jesli dobrze pamietam, to za czasow gdy Landowski byl z-ca prezydenta, odpowiedzialnym za edukacje, wnuk Starzynskiego chodzil do przedszkola publicznego w WPR, bedac mieszkancem innej miejscowosci/gminy. Teraz tez beda takie „wyjatki”?

 8. loki pisze:

  Pan Bąk to niezwykły filozof, na wszystkim się zna, mundry wyjątkowo, nie zazdroszczę tym, którzy będą zmuszeni z nim współpracować, w czarnym scenariuszu z jego prezydencją to stracone lata dla Pruszkowa

 9. paca pisze:

  Place zabaw już dopieszczone więc obecnemu prezydentowi dziękuję. Poza tym dziękuję pisowcom i ich kolaborantom. Cóż, niewiele zostało i niewiele o onych wiadomo. Pozostało zaufać firmie którą reprezentują.

 10. Paweł Lewandowski pisze:

  Siecinski to oszust deklarował niezależność poparłem Go podpisem . A On teraz startuje z PIS którego nie trawie nic gorszego jak PIS nie mogło się przydarzyć Polsce . Złoże oficjalny protest w komisji .
  Niestety na 6 kandydatów az 3 związanych z PISem oszuści .
  Michał Landowski wydaje się naprawdę dobrym wyborem . Panie Michale trzymam kciuki

  • Aaa pisze:

   Przecież wiadomo, że Sieciński zwiazany był z PiS. Ponieważ centrala decyduje o kandydatach i nie mogła się zdecydować bo był zbyt niezależny, więc decyzją zapadła w ostatniej chwili a Sieciński wcześniej założył swój komitet. Jednak durne przepisy a brakowało mu jednego radnego, zadecydowały, że nie mógł startować jako kandydat na Prezydenta niezależnie od PiS. Ten hejt na Siecińskiego sprawić może skutek odwrotny, że zyska zwolenników. To jest najbardziej na poziomie kandydat spośród wszystkich. Nie ulegnie deweloperom. Gołoś razem z Bąkiem? Przecież to jazda po bandzie. Gołoś chcę zemsty bo kiedyś PiS go odrzucił jako kandydata na Prezydenta.

  • Anonim pisze:

   a załatwił was bez mydła, może liczyć na 30 % żelaznego elektoratu który zawsze głosuje na pisowskie logo , wasz elektorat tyłków nie ruszy , zresztą i tak nie ma na kogo głosować, ludzie nie głupi i wiedzą co kto ma za uszami

 11. Mariusz pisze:

  wszyscy byle nie uśmiechnięta Koalicja . To nie politycy a zwykli przestępcy !!!!!!!

  • Klawisz pisze:

   A Kamiński i Wąsik nie z „Uśmiechniętej” a przestępcy tylko,że przytuleni do Anżeja mogą mieć szczoteczki do zebów w domu.

 12. Gg pisze:

  Fajnie, że kandydatów jest sporo i każdy wyborca ma szansę zagłosować na osobę, która jego zdaniem sprawdzi się najlepiej. Osobiście żałuję, że nie startuje żadna pani.
  Jeśli chodzi o wybory to jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem, ale na pewno nie zagłosuję na pana Makucha, który zawiódł moje wszelkie pokładane w nim nadzieje na prężny rozwój miasta w obecnej kadencji, oraz na pana Gębicza, którego kojarzę tylko z jego różnorodnych wypowiedzi na Facebooku, w których sprawia wrażenie małostkowego i konfliktowego pieniacza.

 13. Waszek pisze:

  Prezydent Makuch jak Roman Boryczko

 14. Stefanek pisze:

  Normalnie sama elita.
  Starzyński Junior
  Wieczny sceptyk i oportunista Rady Miasta
  I kilku innych
  Mam nadzieję że Pan Paweł Będzie dalej działał.

  • Anonim pisze:

   co wy tam makuch kombinujecie z tą studzienną , czy mieszkańcy innych ulic to gorszy sort

  • wiki pisze:

   chyba żartujesz! Obecny fircyk tylko z aparatem potrafił biegać . A dodatkowo całą familię i ich koleżanki/kolegów zdołał wciągnąć na listy . Osoby które nie poznały się na tej personie faktycznie na niego zagłosują.

 15. Zz pisze:

  Stop hejtowi. AntyPiS jest zdolny do najgorszych manipulacji.

 16. Zapora pisze:

  Jan zrób bąkowi łaskę tak jak Radek Sikorski Ameryce.

 17. Zapora pisze:

  Świnie z obecnie rząďącej koalicji do chlewa anie do rządzenia. Już dość napsuli niech teraz ryją!

 18. Obserwator pisze:

  Znowu zaśmiecą Pruszków i mało kto z nich posprząta po sobie.Wolę Cyrk Zalewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8924

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16