Ofiary z regionu: kiedy pogrzeby?

Region

W ciągu najbliższych kilku dni odbędą się pogrzeby większości ofiar katastrofy z 10 kwietnia, które były związane z naszym regionem.

Z jedenastu osób dwie zostały pochowane. W piątek do grobu została złożona trumna z ciałem mieszkańca Brwinowa, Stanisława Komorowskiego. W poniedziałek odbył się pogrzeb Honorowego Obywatela Piastowa, Ryszarda Kaczorowskiego.

We wtorek, 20 kwietnia pochowane zostaną trzy osoby. O godz. 16.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Msza żałobna za dusze ks. Zdzisława Króla i ks. Andrzeja Kwaśnika. Po niej obie trumny zostaną złożone w podziemnych kryptach budującego się kościoła. Ks. Król był w wikariuszem w Grodzisku, ks. Kwaśnik pracował w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. O godz. 17.00 w kościele św. Jozafata na Powązkach odbędzie się pogrzeb urodzonej w Pruszkowie Barbary Mamińskiej, dyrektor w Kancelarii Prezydenta.

W środę i piątek zostanie pochowanych dwóch funkcjonariuszy BOR. Ciało mieszkańca gminy Michałowice, Artura Francuza spocznie na cmentarzu w Komorowie. Wcześniej, o godz. 9.00 odbędzie się Msza Święta w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Dwa dni później na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach pochowany zostanie Jacek Surówka. Uroczystości pogrzebowe mieszkańca Milanówka rozpoczną się o godz. 15.00 w Domu Pogrzebowym przy Powązkach.

W sobotę, 24 kwietnia pochowany zostanie ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a wcześniej m.in. wikariusz parafii św. Edwarda w Pruszkowie i duszpasterz Szpitala Tworkowskiego. Msza żałobna za duszę ks. Indrzejczyka odbędzie się o godz. 8.30 w kościele Dzieciątka Jezus w Warszawie. Potem zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.