Nowy lekki samochód rozpoznawczy dla OSP w Piastowie

Piastów

Piastów chce zrealizować dofinansowanie i ogłosił przetarg na zakup nowego lekkiego samochodu rozpoznania ratowniczego. W zamówieniu znajdują się szczegółowe kryteria, jakie ma spełniać nowy pojazd.

W październiku tego roku Miasto Piastów otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł w ramach projektu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Pieniądze te miały być przeznaczone na zakup lekkiego samochodu rozpoznania ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Urząd Miasta Piastowa ogłosił przetarg na kupno i dostarczenie takiego pojazdu. Ma być to fabrycznie nowy (rok produkcji 2023) pick-up o masie nieprzekraczającej 3,5 tony, z napędem na 4 koła oraz automatyczną skrzynią biegów. Poza standardowym wyposażeniem, w aucie musi znaleźć się: radiotelefon, światła uprzywilejowania (na dachu i z przodu). Auto ma być pomalowane jak pozostałe pojazdy straży pożarnej i posiadać stosowne oznakowanie.

Pojazd ma być wykorzystywany do rozmaitych działań ratowniczo-gaśniczych, ale nie tylko. – Będzie również używany modułowo do transportu przyczepki pompowej, przyczepki transportowej ze zbiornikiem o pojemności tysiąca litrów do przewozu środków gaśniczych lub substancji ropopochodnych w przypadkach rozszczelnień i zapobiegania zagrożeniom dla środowiska, przyczepki logistycznej, na wyposażeniu której znajduje się namiot pneumatyczny z osprzętem i nagrzewnicą do celów kryzysowych. Wychodząc naprzeciw stawianym zadaniom i rosnącej ilości interwencji, razem z zakupionym w zeszłym roku pojazdem UTV, będzie stanowił również kompatybilny zespół zadaniowy przy poszukiwaniach osób zaginionych w trudno dostępnych terenach – czytamy na stronie internetowej Piastowa.

Wykonawca na zakup i dostarczenie samochodu będzie miał czas do 28 grudnia 2024 roku. Na oferty piastowski urząd czeka do 15 grudnia 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.